Dodano: 29 sierpnia 2023 18:15

Kandydaci KO w Wałbrzychu mówią o decydujących wyborach. Zachęcają do mobilizacji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


O ogromnej roli zbliżających się wyborów parlamentarnych mówili w czasie konferencji prasowej w Wałbrzychu kandydaci z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu. – To są specyficzne wybory. Najważniejsze wybory od 1989 roku – przekonywała w czasie spotkania Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha i kandydatka z list KO do Sejmu.

O roli zbliżających się wyborów do parlamentu mówili dziś w Wałbrzychu między innymi Tomasz Siemoniak, poseł Platformy Obywatelskiej i prezydent Wałbrzycha Roman Szelemej.

Te wybory 15 października, choć parlamentarne, będą dla samorządu absolutnie kluczowe. Będą wyborami o wszystko – mówił Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

REKLAMA

W podobnym tonie wypowiadała się wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska, która do Sejmu startuje z list Koalicji Obywatelskiej, ale jednocześnie podkreśla fakt, że jest kandydatką bezpartyjną.

To najważniejsze wybory od 1989 roku, które tak naprawdę zadecydują o tym, czy samorząd dalej będzie instytucją sprawczą, czy też będzie instytucją sprowadzoną tylko do wykonywania centralnych poleceń – podkreślała Bielawska.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej mobilizowała także mieszkańców Wałbrzycha do wzięcia udziału w wyborach.

Atrapa edukacji, atrapa tego wszystkiego co się dzieje w służbie zdrowia, wymaga od wszystkich nas, a zwłaszcza od tych, którzy nie są przekonani czy iść na te wybory, wymaga pewnego rodzaju wysiłku i wzięcia współodpowiedzialności za losy wszystkich nas i losy naszych dzieci – mówiła Sylwia Bielawska.

Fot. Wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Fot. Briefing kandydatów KO do parlamentu w wyborach samorządowych 2023. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także