Kamila Żuk rozpoczęła sezon biathlonowego Pucharu Świata. Jak wypadła w weekend?

30 listopada 2020 11:55. Kamila Żuk fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy:

W fińskim Kontiolahti rozpoczął się w miniony weekend sezon biathlonowego Pucharu Świata. W zawodach wystartowała także mieszkająca w Sokołowsku Kamila Żuk. To ważny sezon, bo osiągnięte w nim wyniki będą miały wpływ na kwalifikacje olimpijskie do igrzysk w Pekinie za dwa lata.

W sobotnich zawodach obok Kamilu Żuk wystartowały także Monika Hojnisz-Staręga, Kinga Zbylut i Karolina Pitoń. Polki nie mogą uznać tego startu za udany. Najlepiej na inauguracji sezonu spisała się Karolina Pitoń, która w biegu na 15 kilometrów zajęła 53. miejsce.

Kamila Żuk ukończyła zawody dopiero na 71. miejscu. Mieszkanka Sokołowska szansę na dobry wynik pogrzebała już na pierwszym strzelaniu, gdy aż trzykrotnie spudłowała.

Przed strzelaniem zrobiłam korektę odpowiednią do aktualnych warunków atmosferycznych, ale niestety przyrządy nie przeskoczyły i skupienie strzałów było nie w tym miejscu, co powinno. Czasami tak się zdarza – tłumaczyła Żuk.

Jak czytamy na stronach Polskiego Związku Biathlomnu Żuk spudłowała w sumie pięciokrotnie. W biegu uzyskała czas na miarę trzeciej dziesiątki.

Zważywszy na te wszystkie sytuacje, które nie pomagały nam w przygotowaniu do sezonu, cieszę się, że był stabilny. Nie miałam ciężkich momentów na trasie. Najwyraźniej organizm potrzebuje startów, żeby się rozbiegać. Jestem więc dobrej myśli – zakończyła Żuk.

Nieco lepiej wypadły niedzielne zawody. W sprincie, po raz pierwszy od dwóch lat, aż trzy zawodniczki w jednym biegu wywalczyły pucharowe punkty. Najlepiej spisała się Monika Hojnisz-Staręga, która zajęła 31. miejsce. Na 36. pozycji uplasowała się Kamila Żuk.

Moim zadaniem było trzymać równe, stabilne tempo. Jak na siebie to zaczęłam całkiem mocno, ale ta forma jeszcze nie jest tą, której oczekuję od siebie. Z chłodną głową czekam na lepszą dyspozycję. Wiem, że ona się pojawi, potrzebuję po prostu startów – skomentowała.