Kamila Żuk poza podium, ale z najlepszym rezultatem w karierze

14 lutego 2019 23:11. Kamila Żuk. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy:

Biathlonistka z Sokołowska zaliczyła bardzo udany występ na Pucharze Świata w amerykańskim Soldier Hollow. Kamila Żuk wystartowała w sprincie na 7,5 kilometrowej trasie i osiągnęła najwyższy wynik w tej randze zawodów w swojej karierze. Niestety to nie wystarczyło by uplasować się w strefie medalowej.

Kamila Żuk zakończyła zawody na szóstym miejscu, to najlepszy wynik w jej dotychczasowej karierze w zawodach tej rangi. Biathlonistka dwukrotnie bezbłędnie strzelała na strzelnicy. Do najlepszej zawodniczki zanotowała stratę 39,2 sekundy .

Warto przypomnieć, że do dziś, najlepszą lokatą Żuk w Pucharze Świata było 33. miejsce w biegu na dochodzenie w ubiegłym sezonie.

Puchar Świata w sprincie na 7,5 kilometra wywalczyła Marte Olsbu Roeiseland z Norwegii. Na czwartym miejscu uplasowała się koleżanka Żuk z kadry, Monika Hojnisz.