Dodano: 25 stycznia 2022 19:19

Kamila Żuk po ślubowaniu olimpijskim. Jutro zawodniczka z Sokołowska wylatuje do Chin

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Reprezentacja Polski w biathlonie złożyła ślubowanie olimpijskie. Jutro, jak informuje Polski Związek Biathlonu, kadra wylatuje do Pekinu. W jej składzie znajduje się Kamila Żuk, zawodniczka pochodząca z Sokołowska.

O tym, że Kamila Żuk będzie reprezentować barwy Polski na zimowych Igrzyskach Olimpijskich informowaliśmy już kilka dni temu. Liderką kadry w Pekinie będzie Monika Hojnisz-Staręga, dla której będą to już trzecie igrzyska w karierze. Po raz drugi w Olimpiadzie weźmie udział Kamila Żuk. Zawodniczka z Sokołowska cztery lata temu startowała jednak wyłącznie w sztafecie mieszanej. Tym razem prawdopodobnie może liczyć na więcej startów.

Co ciekawe, Żuk zajmuje w tej chwili trzecie miejsce w rankingu Polskiego Związku Biathlonu. Wyprzedzają ją jedynie Monika Hojnisz-Staręga i Anna Mąka.

REKLAMA

Na czoło rankingu po zawodach w Anterselwie wysunęła się Anna Mąka. Jej najlepszym rezultatem jest 12. miejsce w biegu indywidualnym, które wyceniane jest na 80 punktów rankingowych. Na podium z dorobkiem 75 punktów znajdują się Monika Hojnisz-Staręga i Kamila Żuk, które lokaty w drugiej dziesiątce PŚ notowały w Oberhofie – czytamy na stronie Polskiego Związku Biathlonu.

Źródło: PZBiathl.

Źródło: PZBiathl.

Źródło: PZBiathl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także