Kamienna Góra. Zamówiła w internecie węgiel. Opału nie dostała

27 września 2022 07:58.

Do policjantów w Kamiennej Górze zgłosiła się mieszkanka tego miasta, która zapłaciła za węgiel zamówiony przez internet, ale opału nie dostała. Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. Policja ostrzega, by sprawdzać firmy, które wybieramy. Szczególnie jeżeli oferta wydaje się bardzo atrakcyjna.

Ofiarą oszustów jest 45-latka z Kamiennej Góry. Kobieta, gdy się zorientowała, że prawdopodobnie straciła swoje pieniądze, zgłosiła się na policję.

W dobie wszechobecnych transakcji internetowych, nikogo nie dziwi, że kobieta wykorzystała wyszukiwarkę aby znaleźć miejsce, gdzie można kupić pożądany produkt, jakim jest węgiel. Skorzystała ze strony, która miała oferować ten towar w przystępnej cenie i szybką dostawą. Po wypełnieniu formularza, zapłaciła internetowo i nie pozostało nic innego jak czekać na produkt, który miał zostać dostarczony następnego dnia. Niestety tak się nie stało... – informuje policja.

REKLAMA

Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, gdy dokładniej przejrzała stronę internetową, na której zamówiła opał. Nie mogła skontaktować się z firmą telefonicznie, a zdjęcia na stronie pochodziły z innej witryny. Jak informuje policja, oszust podszył się pod inną firmę, by w ten sposób wyłudzić pieniądze.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 września 2022 07:58
`