Kamienna Góra. To miał być wiosenny hit. Koncert Zenka Martyniuka odwołany z powodu koronawirusa

10 marca 2020 12:05. Podczas Gali disco polo w Aqua Zdroju prawie 3 tysiące widzów oglądało wystąpy zespołów Skaner, Power Play i Zenka Martyniuka z zespołem Akcent. Wałbrzych, 13.10.2017 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Gwiazda disco-polo wraz z zespołem Akcent miała pojawić się w Kamiennej Górze 30 kwietnia. Zenek Martyniuk miał wystąpić na scenie przy miejscowym zalewie. Miasto spodziewało się, że to nazwisko przyciągnie tłumy fanów z całego regionu. Dziś wiadomo już, że koncert nie odbędzie się w wyznaczonym terminie. Czy i kiedy Martyniuk wystąpi w Kamiennej Górze?

Sztab kryzysowy zwołany przez burmistrza Kamiennej Góry podjął dziś decyzję o odwołaniu lub przeniesieniu imprez masowych zaplanowanych w Kamiennej Górze na najbliższe wiosenne miesiące – informuje kamiennogórski magistrat.

W pierwszej kolejności, z uwagi na konieczność minimalizowania zagrożenia rozpowszechniania się epidemii, miasto zrezygnowało z organizacji Jarmarku Wielkanocnego, który miał się odbyć 28 marca.

REKLAMA

Zaplanowany na 18 kwietnia  9 bieg „Zdobywca Góry Parkowej” odbędzie się we wrześniu tego roku.

Sytuacja zmusiła miasto także do zmiany planów związanych z długim weekendem. Nie będzie koncertu otwarcia, na którym miał zagrać Zenek Martyniuk z zespołem Akcent.

Kamiennogórski samorząd jest w trakcie rozmów z przedstawicielami artysty w sprawie ustalenia nowego terminu tego wydarzenia – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Na inny termin mają być przeniesione także Rajd Arado, który powinien odbyć się 1 maja, czy zaplanowana na 2 maja impreza „Cztery Pory Roku”.

Przypomnijmy, premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. W pierwszej kolejności mają to być imprezy powyżej tysiąca osób w plenerze i pół tysiąca w pomieszczeniach zamkniętych.

W Polsce odnotowano już osiemnaście potwierdzonych przypadków koronawirusa. W szpitalu w Wałbrzychu przebywają cztery osoby z podejrzeniem tego wirusa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 marca 2020 12:05
`