Dodano: 1 lutego 2021 13:48
Kamienna Góra. Niewybuch na klatce schodowej jednego z bloków. Ponad 100 osób ewakuowanych
Tematy: dolnośląskie dolny śląsk kamienna góra niewybuch
Pocisk leżał na klatce schodowej budynku przy ulicy Szpitalnej w porzuconej torbie. Zauważyła go jedna z mieszkanek kamienicy. Na miejsce wezwano saperów z Bolesławca. Ewakuowano ponad 100 osób z kamienicy, w której znaleziono niewybuch i okolicznego marketu.
Na miejscu są strażacy, policjanci i służby kryzysowe miasta. Po niebezpieczne znalezisko mają przyjechać saperzy z Bolesławca. Akcja usuwania niewybuchu może potrwać kilka godzin.
Strefę bezpieczną ustalono na trzysta osób. Ewakuowano pobliskie budynki i market, w sumie około 120 osób. Zamknięta jest także droga krajowa numer pięć biegnąca przez Kamienną Górę.
– Mieszkańcy, którzy będą potrzebowali pomocy zostaną przewiezieni autobusem do pomieszczeń szkoły podstawowej numer 2, aby nie musieli czekać na zakończenie akcji na mrozie – informuje Adam Blicharski, zastępca burmistrza Kamiennej Góry.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Odnaleziony w starej, foliowej torbie niewybuch to prawdopodobnie pozostałość po drugiej wojnie światowej. Jak pocisk znalazł się na korytarzu? To będzie wyjaśniać policja.
Ewakuowano około 50 mieszkańców domu przy ul. Szpitalnej 1 w Kamiennej Górze i okolicznych budynków na ul. Bohaterów…
Opublikowany przez Miasto Kamienna Góra Poniedziałek, 1 lutego 2021
![](https://dziennik.walbrzych.pl/wp-content/themes/lbw/img/AP-baner.jpeg?x47164)
Zobacz także
- Wałbrzych. Potrącenie na przejściu dla pieszych. Kolejne takie zdarzenie w ostatnim czasie
- Wałbrzych. 25-latek okradał własną babcię. Kobieta straciła 19 tysięcy złotych
- Wałbrzych kupi kolejne wodorowe autobusy. Te mają kursować do sąsiednich gmin
- 665 uratowanych zwierząt, 453 udanych adopcji i 287. Fundacja Mam Pomysł podsumowała rok
- Nowe miejsca z odcinkowym pomiarem prędkości. W naszym regionie cztery lokalizacje
- Śmieci na samochodzie i kartka „Patrz gdzie parkujesz…” Mieszkańcy reagują na nasz tekst
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Zdrożeją bilety autobusowe? Prezydent przyznaje, że podwyżka jest nieunikniona
Śmieci na samochodzie i kartka „Patrz gdzie parkujesz…” Mieszkańcy reagują na nasz tekst
Nowe miejsca z odcinkowym pomiarem prędkości. W naszym regionie cztery lokalizacje
Wałbrzych. Pierwsze miejskie lodowisko od ponad 30 lat
Historia gwiazdy filmów dla dorosłych kręcona w Nowej Rudzie. Produkcja Lady Love podbija serca widzów