Dodano: 1 lutego 2021 13:48

Kamienna Góra. Niewybuch na klatce schodowej jednego z bloków. Ponad 100 osób ewakuowanych

Tematy: 


Pocisk leżał na klatce schodowej budynku przy ulicy Szpitalnej w porzuconej torbie. Zauważyła go jedna z mieszkanek kamienicy. Na miejsce wezwano saperów z Bolesławca. Ewakuowano ponad 100 osób z kamienicy, w której znaleziono niewybuch i okolicznego marketu.

Na miejscu są strażacy, policjanci i służby kryzysowe miasta. Po niebezpieczne znalezisko mają przyjechać saperzy z Bolesławca. Akcja usuwania niewybuchu może potrwać kilka godzin.

Strefę bezpieczną ustalono na trzysta osób. Ewakuowano pobliskie budynki i market, w sumie około 120 osób. Zamknięta jest także droga krajowa numer pięć biegnąca przez Kamienną Górę.

Mieszkańcy, którzy będą potrzebowali pomocy zostaną przewiezieni autobusem do pomieszczeń szkoły podstawowej numer 2, aby nie musieli czekać na zakończenie akcji na mrozie – informuje Adam Blicharski, zastępca burmistrza Kamiennej Góry.

Odnaleziony w starej, foliowej torbie niewybuch to prawdopodobnie pozostałość po drugiej wojnie światowej. Jak pocisk znalazł się na korytarzu? To będzie wyjaśniać policja.

Niewybuch w Kamiennej Górze. fot. Artur Kubieniec / Relacje Regionalne

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015