Kamienna Góra. Gang handlujący narkotykami, zajmujący się wymuszeniami i praniem brudnych pieniędzy rozbity

18 maja 2021 08:22. Policja rozbiła gang narkotykowy z Kamiennej Góry fot. użyczone / Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Przed sądem stanie siedem osób z powiatu kamiennogórskiego. Szefem gangu był 36-letni mieszkaniec Kamiennej Góry – informuje policja. Grupa zajmowała się sprzedażą narkotyków, wymuszeniami rozbójniczymi i praniem brudnych pieniędzy.

Do pierwszych zatrzymań z udziałem policjantów z Centralnego Biura Śledczego doszło w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas zatrzymano w sumie kilkanaście osób i zabezpieczono mienie warte blisko trzysta tysięcy złotych.

Grupa ta zajmowała się głównie popełnianiem przestępstw polegających na wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości narkotyków, czerpaniem z tego procederu korzyści majątkowych, wymuszeniami rozbójniczymi, oszustwami przy zawieraniu kredytów gotówkowych oraz praniem brudnych pieniędzy – informuje policja.

REKLAMA

Gangiem kierował 36-letni mieszkaniec Kamiennej Góry, który nieco wcześniej wyszedł z więzienia. Mężczyzna wykorzystał znajomości i kontakty z zakładu karnego.

Przed sądem stanie w sumie siedem osób, w tym szef gangu i jego najbliżsi współpracownicy.

Policjanci udowodnili zatrzymanemu szefowi grupy, jak też jego współpracownikom wprowadzenie do obrotu substancji psychotropowych w postaci metamfetaminy w ilości nie mniejszej niż 2600 grama o wartości ok. 312 tys. zł oraz nie mniej niż 3 tys. gram środków odurzających w postaci marihuany o wartości nie mniejszej ok. 120 tys. zł, co dowodziło ewidentnie, iż członkowie tej grupy z procederu tego uczyli sobie źródło dochodu – informuje w komunikacie policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 maja 2021 08:22
`