Kamienna Góra. 25-latek ugryzł… policjanta. Mężczyzna nie przyznał się do winy

7 czerwca 2022 13:29. Źródło KMP Wałbrzych, fot. ilustracyjna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Młody mężczyzna zaatakował policjanta w czasie interwencji. W nocy z piątku na sobotę mundurowi zauważyli w parku grupkę szarpiących się osób. Natychmiast rozpoczęli interwencję. To w czasie rozdzielania skłóconych stron jeden z mężczyzn ugryzł policjanta w rękę.

Mundurowi próbowali rozdzielić szarpiące się ze sobą osoby. W pewnym momencie jeden z mężczyzn ugryzł w rękę interweniującego policjanta. Inni uczestnicy szarpaniny uciekli w różnych kierunkach.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej. To nie był jednak koniec wyczynów mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, 25-latek stawał się coraz bardziej agresywny, nie reagował na polecenia. Rozpoczął znieważać policjantów słowami obelżywymi. W odpowiedzi na jego zachowanie użyli siły fizycznej i kajdanek w celu obezwładnienia – informuje policja.

REKLAMA

Mężczyzna po umieszczeniu w radiowozie zaczął kopać w samochód. Wciąż był agresywny. Nie chciał podać swoich danych osobowych. Miał krzyczeć w stronę policjantów, że nie wiedzą z kim zadzierają i ich załatwi.

Ostatecznie krewki 25-latek trafił do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Tam mężczyzna wciąż nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Odmówił także badania na trzeźwość.

Jak informuje policja, ugryzionemu funkcjonariuszowi nic poważnego się nie stało. 25-latek nie przyznał się do winy. Odmówił także składania wyjaśnień. Decyzją prokuratury zastosowano wobec niego dozór policji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 czerwca 2022 13:29
`