Kamieniecka w remoncie nawet do maja 2019 roku

11 października 2018 07:00. Skrzyżowanie ulic Kamienieckiej, Noworudzkiej i Głuszyckiej. fotografia archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nie do listopada, jak planowano, a nawet do maja przyszłego roku przedłuży się przebudowa będącej częścią tzw Trasy Sudeckiej, południowo-wschodniej arterii wjazdowej do Wałbrzycha. Według Bogusława Rogińskiego, z-cy dyrektora wałbrzyskiego ZDiKUM, drogowcy napotkali tam problemy podobne do tych, jakie miały miejsce przy budowie ulicy Strzegomskiej: odkryto urządzenia infrastrukturalne, których, na często jeszcze poniemieckich mapach, albo nigdy nie było, albo były inaczej naniesione. Na pewnym obszarze grunt, który miał być łatwy do urabiania okazywał być litą skałą.

Już dziś wiadomo, że budowa kosztowała będzie co najmniej milion złotych więcej niż przewidywano.  Jednak jak mówią wałbrzyscy urzędnicy, nie to jest największym problemem:

Poważnym problemem jest czas, bo nie można było pewnych rzeczy wykonywać. – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Bogusław Rogiński – Mówię o samym wykonawstwie drogi, ale również o wymianie infrastruktury wodociągowej i gazowej. Jesteśmy w ten sposób uzależnieni od tego, kiedy firmy dokonają wymiany swojej infrastruktury żebyśmy mogli wejść z budową właściwej drogi. 

REKLAMA

Początkowo inwestycja miała być zakończona do 11 listopada, żeby oficjalnie nadać mu nazwę ronda 100-lecia odzyskania niepodległości. Dziś ani inwestor, ani wykonawca nie chcą podać daty zakończenia inwestycji, która wciąż jest negocjowana. Wykonawca zakłada maj 2019 roku, gmina naciska na przyspieszenie i skrócenie czasu inwestycji.

Prace przy przebudowie ulicy kamienieckiej praz budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Głuszyckiej, Noworudzkiej i Kamienieckiej.  fot. arch. Jacek Zych / FORUM

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 października 2018 07:00
`