Już za dwa tygodnie święto kultury i muzyki – 3. Festiwal Twórczej Wyobraźni w Starej Kopalni

12 czerwca 2024 06:47. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Mieczysław Szcześniak i Herdzin Trio oraz Andrzej Poniedzielski z zespołem – to największe gwiazdy tegorocznego Festiwalu Twórczej Wyobraźni, który już po raz trzeci odbędzie się w Starej Kopalni. To oczywiście nie wszystko. Przez trzy festiwalowe dni – od 21 do 23 czerwca – odbywać się tam będą spotkania autorskie i cały szereg mniejszych koncertów.

Poza głównymi gwiazdami, tegoroczny festiwal, można chyba tak powiedzieć, przebiegać będzie pod czarno-białym sztandarem zespołu Republika. Na scenie zobaczymy Trio Bończyk-Krzywański-Nowak z ich programem poświęconym Republice oraz bardzo ciekawy projekt pianisty i perkusisty Bolewski-Tubis, którzy także będą interpretować muzykę Ciechowskiego.

Zawsze staram się zaprosić artystów, którzy moim zdaniem świetnie odnajdą się tu, w Starej Kopalni. Zawsze biorę też pod uwagę taką średnią z tego, co dzieje się tu, w Wałbrzychu. Wiem, jaki był repertuar i zamysł Dni Wałbrzycha, co dzieje się w Teatrze czy w Filharmonii. Staram się przywieźć artystów, których sam bardzo szanuję i doceniam – powiedział podczas konferencji prasowej zapowiadającej festiwal Jacek Bończyk, który jest dyrektorem artystycznym tego wydarzenia.

REKLAMA

Główne koncerty będą się odbywać jak co roku na scenie plenerowej w Starej Kopalni, spotkania literackie i koncerty kameralne – w starej kuźni. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Program i wszystkie szczegółowe informacje dostępne są w mediach społecznościowych Urzędu Miasta w Wałbrzychu i Starej Kopalni.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 czerwca 2024 06:47
`