Już w ten weekend w Sokołowsku ruszają Konteksty 2017, czyli 7. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Efemerycznej

18 lipca 2017 17:27.

Tematy: 


Już w najbliższy piątek w Sokołowsku rozpocznie się 7. Festiwal Sztuki Efemerycznej „Konteksty 2017”. O tym, czym właściwie jest sztuka efemeryczna rozmawialiśmy w Sokołowsku z kuratorką tegorocznego festiwalu – Małgorzatą Sady.

Sztuka efemeryczna to jest taka sztuka, która dzieje się na żywo, nie pozostawia żadnych śladów materialnych poza naszymi przeżyciami. To jest taki mały teatr – trochę mniej oczywisty, bo w teatrze mamy akcję, mamy kostium… tutaj te elementy pojawiają się, ale nie w tak oczywisty sposób. Efemeryczny znaczy ulotny; przeżywamy coś, oglądamy…  Mamy też realizacje dźwiękowe, mamy koncerty, projekcje filmowe, wystawy krótkotrwałe. Do większości z tych wydarzeń staramy się zorganizować wprowadzenia, tak żeby wyjaśnić widzom o co w nich chodzi. 

W tym roku Sokołowsko odwiedzi największa w siedmioletniej historii festiwalu grupa artystów: w programie głównym weźmie udział 40 twórców, a w programie dodatkowym ponad 60.

REKLAMA

Ideą festiwalu jest także nawiązanie kontaktu czy też interakcji z mieszkańcami Sokołowska. Służyć temu ma tzw Muzeum Społeczne. O idei tego przedsięwzięcia mówi Małgorzata Sady:

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Marią Sady, którą przedstawimy w najbliższy weekend.

***

Konteksty 2017 to ponad 40 artystów z całego świata, to działania perfomatywne, realizacje dźwiękowe, instalacje, interwencje w przestrzeń publiczną, otwarta scena dla młodych twórców, projekcje i wystawy. Tak zapowiada się 7. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Efemerycznej Konteksty, który w dniach 21 – 25 lipca odbędzie się w Sokołowsku. Organizatorem festiwalu jest Fundacja In Situ. Zapraszamy w weekend do Sokołowska!

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 lipca 2017 17:27
`