Już w czerwcu darmowe badanie piersi dla kobiet w Wałbrzych. Zobacz, gdzie stanie mammobus

1 czerwca 2023 07:11. Fot. materiały prasowe

Tematy: 


W czerwcu na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobus zaparkuje również w Wałbrzychu. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi będą mogły skorzystać panie w wieku 50-69 lat. Poza Wałbrzychem bezpłatną mammografię będzie można wykonać we Wrocław, Kamiennej Górze, Legnicy, Lubinie, Dzierżoniowie, Głogowie, Lubaniu.

W Wałbrzychu darmowe badanie piersi będzie można wykonać 26 czerwca. Przysługuje ono kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki.

REKLAMA

Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy „rozkład jazdy” mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 czerwca 2023 07:11
`