Dodano: 1 lipca 2022 10:27

Już tysiąc osób zapisanych do półmaratonu. To 2/3 limitu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Już ponad 1000 osób zapisało się do 22. edycji wałbrzyskiego Toyota Półmaratonu. Na 2 miesiące przed zamknięciem listy to 2/3 zaplanowanego przez organizatorów limitu.

Wałbrzyski Toyota Półmaraton to jeden z najpopularniejszych biegów ulicznych w Polsce. W tym biegaczy czeka niespodzianka – zupełnie nowa trasa. zawodnicy wybiegną z centrum na nowo wybudowaną obwodnicę Wałbrzycha. Wyprowadzenie biegu ze śródmieścia to absolutna nowość w kilkudziesięcioletniej historii połmaratonu.

Pojawił się pomysł, i to też troszeczkę wyszło z sugestii zawodników, uczestników, żeby zrobić właśnie jedną pętlę. Wykorzystaliśmy ten pomysł chcemy wykorzystać obwodnicę, więc będzie jedna pętla. – wyjaśnia Krzysztof Grajek, dyrektor sportowy biegu.

REKLAMA

Jak zapewniają organizatorzy również i w tym roku nie zabraknie długich ostrych podbiegów, z których słynie wałbrzyski półmaraton, przez wielu nazywany bardziej górskim, niż miejskim biegiem

– Będzie dużo więcej długich odcinków. To jest pewnego rodzaju atut, biegacz może wskoczyć w tempo swojego biegu. jednak biegając po wąskich uliczkach śródmieścia, tam jest dużo zakrętów, ciężko było się rozpędzić.

W tym roku, podobnie jak przez cały szereg poprzednich lat na biegaczy czeka główna nagroda – toyota aygo. Co ważne, samochód zostanie rozlosowany wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg w regulaminowym limicie czasu.

20. Toyota Półmaraton Wałbrzych. 18.08.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zachodnia obwodnica Wałbrzycha. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także