Już w najbliższy weekend międzynarodowa siatkówka w Aqua Zdroju

7 września 2016 08:28. fot. archiwalna. TS Victoria PWSZ fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych tekst źródło: http://victoria.pwsz.com.pl/

Tematy: 


Już w najbliższy weekend szykuje się spora dawka siatkarskich emocji. Do Wałbrzycha przyjeżdza przedstawiciel Bundesligi – Netzhoppers Bestensee oraz I ligi czeskiej TJ Slavia Hradec Kralove. Oprócz wspomnianych, kibicom zaprezentują się siatkarze nowej Victorii PWSZ Wałbrzych. Dość wspomnieć, że z ubiegłorocznego składu pozostało tylko 4 zawodników – będzie zatem okazja aby bliżej przyjrzeć się grze nowego teamu prowadzonego przez (również nowego) trenera Przemysława Michalczyka.

Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa WZK Victoria S.A. Wałbrzych odbędzie się w najbliższy weekend 10-11 września. Międzynarodowy, bowiem udział wezmą zespoły z trzech krajów: Czech, Niemiec oraz Polski. Tradycyjnie turniej ten będzie świetnym przetarciem przed zbliżającym się sezonem ligowym oraz jednym z elementów obchodów 70 lecia sportu wałbrzyskiego. W ubiegłym roku triumfował zespół Jastrzębskiego Węgla przed Stalą Nysa – Wałbrzyszanom przypadło ostatnie, trzecie miejsce.

Wyniki Turnieju WZK 2015
Victoria PWSZ – Stal Nysa 1:3 (13:25, 25:22, 22:25, 20:25)
Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa 3:0 (25:22, 25:20, 25:21)
Victoria PWSZ – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:18, 18:25, 25:22, 20:25, 14:16)

REKLAMA

Jak będzie w tym roku ? Zespół dopadła prawdziwa rewolucja kadrowa, z Wałbrzychem pożegnało się 10 zawodników oraz cały sztab trenerski. Na papierze wydawać by się mogło, że obecna drużyna jest mniej doświadczona od ubiegłej. Jednak obecność w składzie graczy z przeszłością PlusLigową takich jak Paweł Pietkiewicz, Mariusz Schamlewski czy Patryk Napiórkowski z pewnością podniesie siłę ognia, dokładając wałbrzyskich wychowanków (Paweł Olszewski, Sebastian Zieliński) oraz niekonwencjonalnie grającego na rozegraniu Kamila Durskiego możemy być pozytywnie zaskoczeni w zbliżającym się turnieju. Ponadto, o jakość defensywy dbać będzie duet libero: Jacek Obrębski – Michał Szydłowski a skład uzupełniają młodzi: Mariusz Magnuszewski (rozegranie), Ernest Plizga, Marcin Dereń (przyjmujący), Maciej Borris (środkowy). W ataku Napiórkowski wspomagany będzie przez grającego już w Wałbrzychu drugi sezon Mateusza Frąca. Na ławce trenerskiej zobaczymy Przemysława Michalczyka, któremu udało się skompletować personalnie zbliżony zespół do tego sprzed roku.

Rywalami wałbrzyskiej ekipy będą przedstawiciele dwóch krajów. Skupmy się na pierwszym z nich, z niemieckiej Bundesligi do naszego miasta przyjedzie ekipa Netzhoppers Bestensee. Dziewiąty zespół minionego sezonu, od kilku lat w swoim składzie miał wałbrzyskiego wychowanka Kamila Ratajczaka na pozycji libero. Od tego roku Kamil zmienił swoją rolę, stając się asystentem pierwszego trenera Mirco Culicia. W niemieckiej ekipie na uwagę zasługują: środkowy mierzący 204cm wzrostu Paul Sprung oraz rozgrywający z USA Taylor Hammond. Drużyna Netzhoppers to przedstawiciel najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech, o wartości tych rozgrywek można mieć różne zdanie – prym wiodą od lat dwie ekipy VfB Friedrichshafen oraz Berlin Recycling Volleys. Tym niemniej, obecność gości zza Odry znacznie uatrakcyjni rozgrywki. Drugim (i ostatnim) rywalem Victorii PWSZ będzie przedstawiciel I ligi czeskiej z którym nasz zespół mierzył się już w towarzyskim turnieju. Mowa o TJ Slavia Hradec Kralove – w minioną sobotę w bezpośrednim pojedynku padł remis (dość nietypowo, jak na siatkarskie warunki) jednak w małych punktach lepszy okazał się rywal z Czech. Jak będzie w sobotę? Tego dowiemy się już za kilka dni, zapraszamy kibiców do hali AQUA-ZDRÓJ przy ul. Ratuszowej 6 – wstęp bezpłatny !

PROGRAM:
SOBOTA – 10 WRZESNIA
12:00 – VICTORIA PWSZ – SLAVIA HRADEC KRALOVE
16:30 – OFICJALNE OTWARCIE TURNIEJU
16:45 – NETZHOPPERS BESTENSEE – SLAVIA HRADEC KRALOVE

NIEDZIELA – 11 WRZEŚNIA
12:00 VICTORIA PWSZ WAŁBRZYCH – NEZTHOPPERS BESTENSEE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 września 2016 08:28
`