Dziś podpisanie umowy na remont alei de Gaulle’a. Od sierpnia utrudnienia w ruchu

19 lipca 2017 10:40. Aleja de Gaulle'a w Wałbrzychu. 19.07.2017. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Już za kilkanaście dni rozpocznie się kolejna duża inwestycja drogowa w mieście. Dziś (19 lipca 2017) nastąpi rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy na remont Alei Generała Chrlesa de Gaulle’a na Podzamczu. Remontowany będzie odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Podwale aż do skrzyżowania z ulicami Wrocławską i Uczniowską.

Remontem objęte będą dwie jezdnie i wiadukt.  O szczegółach inwestycji mówi dyrektor wałbrzyskiego ZDiKUM, Krzysztof Szewczyk:

Największy nacisk położony jest na będący główną częścią arterii wiadukt. Prace rozpoczną się w pierwszych dniach sierpnia, kierowcy muszą się więc liczyć ze sporymi utrudnieniami. W tym roku zamknięta i wyłączona z ruchu zostanie jedna część mostu, a ruch zostanie przeniesiony na przeciwległy pas, gdzie będzie odbywał się w systemie jednojezdniowym. Zwężenie zakończy się kilkadziesiąt metrów od obu skrzyżowań, aby przy sygnalizacji świetlnej wszystkie pasy ruchu były wykorzystane. Po zakończeniu prac sytuacja zostanie powtórzona na przeciwległym pasie drogi. Całkowity koszt inwestycji, finansowanej w znakomitym stopniu z subwencji drogowej, to ok. 16-17 mln złotych.

REKLAMA

Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2018 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 lipca 2017 10:40
`