Jutro ostatni dzień nauki. Wałbrzyscy uczniowie bezlitośni w ocenie nauki zdalnej

16 grudnia 2021 09:57.

Tematy: 


Jutro ostatni dzień nauki stacjonarnej. Od poniedziałku dzieci przechodzą na nauczanie zdalne. W domach pozostaną do 9 stycznia. Wnasz reporter Jacek Zych zapytał w wałbrzyskich uczniów co myślą o powrocie do nauki poza budynkiem szkoły. Odpowiedź może zaskakiwać

Jeszcze kilka lat temu uczniowie, z którymi rozmawialiśmy przy różnych okazjach z radością przyjmowali informację o możliwości pozostania w domach. Dziś odpowiedzi były zdecydowanie inne. Mało kto cieszył się z nauki poza budynkiem szkoły:

– Lepiej w szkole. Łatwiej się uczyć. / Lepiej chodzić do szkoły. Lepiej się dogadujemy wszyscy w szkole. / Ja nie jestem zadowolony. Nie spotykamy się na żywo, a jednak ludzie muszą się spotykać razem ze sobą. Komputer to nie to samo. / Zdalne na pewno będą gorsze pod tym względem, że mamy teraz klasę maturalną i musimy się dużo nauczyć, a na zdalnym na pewno tego nie zrobimy – powiedzieli nam uczniowie 4 liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.

REKLAMA

Odpowiedzialna za edukację w Wałbrzychu wiceprezydent Sylwia Bielawska podkreśla, że sytuacja w szkołach zmienia się bardzo dynamicznie. W mijającym tygodniu na naukę zdalną przeszło kilka kolejnych klas. Zakażeń było tak dużo, że SANEPID wyłączył z pracy całe szkoły:

– Najbardziej martwią mnie trzecie klasy w szkołach średnich. To są te osoby które w tym roku będą zdawały maturę, Oni mają to nieszczęście, że na trzy lata nauki co roku przypada im bardzo długi okres nauki zdalnej.  Im będzie na pewno bardzo bardzo trudno przystąpić do tych egzaminów majowych – mówię tutaj zarówno o egzaminach maturalnych jak i zawodowych. 

Decyzją ministra zdrowia nauka zdalna prowadzona będzie we wszystkich szkołach w kraju od 20 grudnia bieżącego roku do 9 stycznia 2022 roku. Teoretycznie po tym terminie dzieci powinny wrócić do szkół. Przy obecnej dynamice rozwoju pandemii trudno jednak przewidywać kolejne decyzje rządu. W ubiegłym roku szkolnym nauka zdalna przedłużana była systematycznie od ferii zimowych aż do maja

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 grudnia 2021 09:57
`