Dodano: 6 czerwca 2024 09:00

Jugowice. Rowerzysta z blisko 2 promilami. Kara – 2,5 tysiąca złotych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rowerzystę, który wczoraj po południu jechał w okolicach Jugowic mają cblisko dwa promile alkoholu w organizmie zatrzymali policjanci z Głuszycy. Mundurowi po raz kolejny przypominają, że nie ma przyzwolenia na jazdę „na podwójnym gazie”, także na jednośladach.

5 czerwca około godziny 17:00 policjanci z Głuszycy zatrzymali na gorącym uczynku wykroczenia 55-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował na drodze publicznej w miejscowości Jugowice rowerem w stanie nietrzeźwości – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Badanie wykazało 1,96 promila alkoholu w organizmie mężczyzny, który ostatecznie ukarany został grzywną w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do miejsca zamieszkania nie pojechał już jednośladem.

REKLAMA

Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie – tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila – 2,5 tysiąca złotych – przypomina wałbrzyska policja.

Jugowice. Rowerzysta z blisko 2 promilami. Kara – 2,5 tysiąca złotych fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Jugowice. Rowerzysta z blisko 2 promilami. Kara – 2,5 tysiąca złotych fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także