Joanna Jóźwik srebrną medalistką na 800 metrów. Urodzona w Wałbrzychu lekkoatletka triumfowała na mistrzostwach Europy w Toruniu [VIDEO]

8 marca 2021 07:34. fot. użyczone / Biuro Prasowe HME Toruń 2021 / Paweł Skraba

Tematy: 


Urodzona w Wałbrzychu lekkoatletka wywalczyła srebro na rozgrywanych w weekend halowych lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Toruniu. Polka uległa tylko Brytyjce Keely Hodginkson. Trzecie miejsce wywalczyła Angelika Cichocka.

Sukces w Toruniu to pierwszy sukces Jóźwik po kilkuletniej przerwie i walce z kontuzją. Lekkoatletka urodziła się w Wałbrzychu.

Świetne uczucie wrócić na bieżnię i biegać z flagą po tak długiej nieobecności. Na wysokim poziomie, bo tak naprawdę wróciłam do biegania jakiś czas temu, jednak te wyniki w dalszym ciągu nie satysfakcjonowały, w końcu zaczęły. Ten sezon halowy uwieńczony medalem, więc naprawdę spełnienie marzeń na ten moment – mówi Joanna Jóźwik.

REKLAMA

Polka podkreśla, że w tym momencie rozpoczyna przygotowania do sezonu olimpijskiego. W sumie na zakończonych w Toruniu halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce reprezentacja Polski zdobyła dziesięć medali.

 

Halowe vicemistrzostwo Europy ❤️
Gdy droga do tego miejsca była bardzo kręta, ten medal smakuje szczególnie dobrze!
#silver
Fot. Running Creatives

Opublikowany przez Joanna Jóźwik Niedziela, 7 marca 2021

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 marca 2021 07:34
`