Jeździsz autem po Wałbrzychu? Sprawdź, czy masz dobre ubezpieczenie na wypadek kolizji!

18 maja 2023 13:55. Jeździsz autem po Wałbrzychu? Sprawdź, czy masz dobre ubezpieczenie na wypadek kolizji! fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Czy wiesz, że w 2022 roku w powiecie wałbrzyskim było aż 80 wypadków, z czego aż 52 wydarzyło się w samym Wałbrzychu? To średnio 1 kolizja na tydzień! Ryzyko udziału w przykrym zdarzeniu na drodze jest zatem dość wysokie. Dlatego warto pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu. Rozsądnym wyborem może być mini assistance, dzięki któremu otrzymasz pomoc po wypadku. Dowiedz się więcej na temat tej polisy.

Mini assistance — co to jest?

Mini assistance to pomocnicze ubezpieczenie, które przypomina assistance, jednak w dość mocno ograniczonym zakresie. Jest nieobowiązkowe. Można je wykupić dodatkowo, razem z polisą OC, lub osobno.

REKLAMA

Co ważne, mini polisa zapewnia wsparcie głównie po wypadku lub kolizji na drodze. Nie gwarantuje pomocy np. po kradzieży pojazdu czy jego awarii. Zatem to ubezpieczenie to może być dobry wybór dla osób, które rzadko wyjeżdżają poza miasto i jeżdżą autem tylko np. do pracy czy z dziećmi do przedszkola/szkoły.

Zakres mini assistance — co obejmuje to ubezpieczenie?

Mini assistance ma bardzo ograniczony zakres ochrony w porównaniu np. do pełnego assistance. W większości towarzystw ubezpieczeniowych ta polisa zapewnia:

 • wsparcie wyłącznie na terenie Polski — jeśli często podróżujesz za granicę, np. do pobliskich Czech, pamiętaj, że nie otrzymasz wsparcia po wypadku, który miał tam miejsce. Aby uzyskać pomoc poza krajem, potrzebne Ci pełne ubezpieczenie. Mini assistance działa tylko w Polsce;
 • pomoc po wypadku i/lub kolizji — wiele firm oferuje wsparcie, wyłącznie jeśli dojdzie do przykrego zdarzenia podczas prowadzenia auta. Tak jest np. w Hestii, Uniqa czy w Link 4. W tych towarzystwach nie otrzymasz pomocy, jeśli np. doszło do uszkodzenia ogumienia, które uniemożliwia kontynuowanie jazdy. Jednak zakres ochrony można rozszerzyć, np. w Allianz. Ta firma oferuje dodatkowe wsparcie za opłatą;
 • usługę holowania uszkodzonego pojazdu — warto przy tym pamiętać o ograniczeniach. Zazwyczaj towarzystwa organizują transport samochodu do najbliższego warsztatu, oddalonego do 50-150 km od miejsca zdarzenia. Zdarza się także, że oferują usługę holowania tylko podczas pierwszego zdarzenia;
 • naprawę na miejscu, jeśli jest to możliwe — to przydatna usługa, jednak zdarza się, że towarzystwa narzucają ograniczenia odnośnie do kosztów naprawy. Np. Allianz pokrywa wydatki tylko do 500 zł.

Przy wyborze mini assistance warto pamiętać, że towarzystwo może pokryć koszty np. holowania czy naprawy, jednak tylko do wskazanej sumy ubezpieczenia. Ona się różni w zależności od wybranej firmy. Np. w Beesafe wynosi 500 €, w Hestia 5 000 zł, a w TUZ 10 000 zł. Więcej szczegółowych informacji na temat zakresu mini assistance znajdziesz np. na stronie https://rankomat.pl/samochod/mini-assistance.

Cena mini assistance — ile trzeba zapłacić za dodatkową ochronę?

Interesuje Cię dodatkowa ochrona podczas jazdy po Wałbrzychu? Zastanawiasz się, ile za nią zapłacisz? Wbrew pozorom to ubezpieczenie nie jest drogie. Ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Dokładny koszt nie jest znany, ponieważ składka na mini assistance jest wliczana do ubezpieczenia OC. Dlatego warto porównywać ceny polisy z tym rozszerzeniem i bez niego. Oto przykład.

Przykład 1. Ubezpieczenie Opla Astry z 2015 roku dla 34-letniego kierowcy z 16-letnim doświadczeniem za kierownicą.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Balcia Trastu Proama
OC 335 zł 344 zł 474 zł
OC+mini assistance 374 zł 382 zł 488 zł

Różnica między cenami ubezpieczenia wynosi odpowiednio 39 zł (Balcia), 38 zł (Trastu) i 14 zł (Proama). To zatem niewielki koszt za dodatkową ochronę, którą zapewnia mini assistance.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC+mini assistance?

Warto pamiętać, że cena polisy OC+mini assistance może się różnić nie tylko w zależności od zakresu ochrony. Wpływ na koszt ubezpieczenia mają także:

 • wiek kierowcy i jego doświadczenie za kierownicą,
 • model samochodu, jego pojemność silnika i liczba przejechanych kilometrów,
 • zastosowane zabezpieczenia antykradzieżowe,
 • sposób korzystania z pojazdu (tj. czy będzie on użytkowany za granicą i wykorzystywany w działalności gospodarczej),
 • miejsce parkowania,
 • miejsce zamieszkania,
 • liczba dzieci i stan cywilny.

Aby poznać dokładną cenę za ubezpieczenie OC+mini assistance, warto skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeń. Znajdziesz go np. na stronie https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/.

To darmowe narzędzie, z którego można skorzystać o dowolnej porze. Aby dowiedzieć się, ile zapłacisz za polisę, wypełnij formularz, który znajduje się na stronie. Podaj w nim wyłącznie prawdziwe informacje. Dzięki temu system będzie mógł przygotować dla Ciebie listę ofert dopasowanych w 100% do Twojej sytuacji. Tobie pozostanie wybrać najlepszą propozycję i zawrzeć umowę. Możesz to zrobić wygodnie za pośrednictwem systemu, bez wychodzenia z domu.

Nie ryzykuj! Zapewnij sobie dodatkową ochronę podczas jazdy po Wałbrzychu. Dzięki temu po przykrym zdarzeniu otrzymasz niezbędną pomoc.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 18 maja 2023 13:55
`