„Jesteśmy strajkiem kobiet”. Dziś druga manifestacja na placu Magistrackim

24 października 2016 09:18. 3.10.2016. Czarny protest - manifestacja przeciwników zaostrzenia ustawy aborcyjnej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

3.10.2016 r. w prawie 200 miastach w Polsce i za granicą, kobiety i mężczyźni protestowali przeciwko barbarzyńskiemu projektowi ustawy antyaborcyjnej, o której procedowaniu postanowiła partia Prawo i Sprawiedliwość. Do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Czarny Poniedziałek wezwała Marta Lempart, na manifestacji we Wrocławiu, zaledwie tydzień wcześniej. W ciągu tego tygodnia powstał ogólnopolski komitet inicjatywny, działający na zasadzie no logo, z którego wsparciem dziesiątki kobiet zorganizowały prawie 200 protestów w miastach w Polsce i za granicą. Wiele z nich nie należało do żadnej organizacji i po raz pierwszy w życiu angażowało się w jakiekolwiek sprawy publiczne. Trzy dni po Czarnym Poniedziałku Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z procedowania antykobiecych i nieludzkich przepisów. Ale większość parlamentarna nadal nie rozumie, co się tak naprawdę stało. Powstał ruch Strajku Kobiet, który nie składa parasolek!

24.10 przypada 41. rocznica islandzkiego strajku kobiet. To jest dla nas czas, aby powiedzieć NIE!

NIE dla pogardy i przemocy wobec kobiet!
NIE dla ingerencji Kościoła w sprawy kobiet!
NIE dla ustawodawstwa krzywdzącego kobiety!

REKLAMA

Zapraszamy Państwa na drugą rundę Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, 24 października 2016, o godzinie 17:00, na Plac Magistracki w Wałbrzychu. Po demonstracji udamy się wspólnym przemarszem pod siedzibę parlamentarzystów PiS w Wałbrzychu, na Wałbrzyski Rynek. Tam utworzymy z uczestników protestu żywy napis „MAMY DOŚĆ”.
Stańmy tam, wszystkie, wszyscy, ramię w ramię, walcząc o lepszą Polskę, o to, by nasz kraj był krajem szanującym kobiety!

STRAJK KOBIET jest ruchem NO LOGO. Dlatego tez prosimy, by uczestnicząc razem z nami w proteście w Czarny Poniedziałek, przybyli Państwo bez emblematów partii, flag, banerów itp. Prosimy o czarne stroje i przyniesienie ze sobą naszego symbolu – parasolki.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 października 2016 09:18
`