Jest zgoda do rozpoczęcia procedury odwołania starosty Kwiatkowskiego

23 kwietnia 2019 08:31. Starosta Wałbrzyski, Krzysztof Kwiatkowski. Fot. archiwalna. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nie ma przeszkód do przeprowadzenia głosowania i rozpoczęcia procedury odwoływania Starosty Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego. Taką decyzję podjęła tuż przed świętami Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Tym samym Komisja  pozytywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie z funkcji starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego, jaki złożyło 8 radnych zrzeszonych w sympatyzującym z  prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem klubie #dialog#współpraca#działanie Powód?

– Krzysztof Kwiatkowski traktuje Powiat Wałbrzyski i jego budżet jak prywatny folwark. – mówi Jarosław Buzarewicz, radny powiatowy – W budżecie 2019 rok kierowany przez niego zarząd nie uwzględnił wniosków radnych, którzy w wyborach otrzymali największą ilość głosów. Starosta nie liczy się również ze zgłaszanymi zadaniami przez część wójtów gmin, burmistrzów miast części gmin Powiatu Wałbrzyskiego.  Wniosek składamy dlatego, że nie ma współpracy pomiędzy zarządem a naszym klubem, nie ma współpracy pomiędzy zarządem, a częścią włodarzy gmin Powiatu Wałbrzyskiego. Żaden z wielu, naprawdę wielu złożonych przez nas wniosków nie został przez Zarząd powiatu wzięty pod uwagę.

Żeby można było odwołać starostę, opozycyjni radni muszą liczyć na zdobycie 3/5 głosów w 17 osobowej Radzie Powiatu. Głosowanie odbyć się może już na najbliższym posiedzeniu Rady.
REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 kwietnia 2019 08:31
`