Jest wyrok w sprawie sędziego z Wałbrzycha, który kradł sprzęt elektroniczny

25 stycznia 2021 19:05. Fot. źródło: evanto elements

Tematy: 


Karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata usłyszał dziś były sędzia Robert W. w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu. Mężczyznę oskarżono o kradzież sprzętu z marketów elektronicznych w Wałbrzychu i Wrocławiu o wartości ponad czterech tysięcy złotych. Wyrok jest prawomocny.

Do kradzieży doszło w lutym 2017 roku. Były sędzia wraz z żoną ukradł z marketu w Wałbrzychu dwa pendriv`y, dwa głośniki i kabel. Kilka dni później z marketu we Wrocławiu ukradł głośniki i kilkanaście nośników pamięci.

Dziś wyrok w procesie apelacyjnym usłyszała także żona Roberta W.. Ewa W. została skazana na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Ten wyrok także jest prawomocny.

REKLAMA

Sąd w uzasadnieniu podkreślił, że dowodami w sprawie są nagrania z monitoringu. To na nich widać, jak były sędzia zdejmuje z przedmiotów zabezpieczenia od kradzieży. Widać także, jak chowa część z nich do kieszeni.

Sędzia zaczynał swoją karierę w Wałbrzychu, później orzekał w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu. W ubiegłym roku Robert W. został usunięty z zawodu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 stycznia 2021 19:05
`