Jest wyrok w sprawie jaką Anna Żabska wytoczyła burmistrzowi Szczawna-Zdroju. Sąd Okręgowy nie miał wątpliwości

1 lutego 2023 16:35. Infografika. Marek Fedoruk / Anna Żabska. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych, facebook Zamek Książ
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Anna Żabska, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej przegrała w sądzie z Markiem Fedorukiem, burmistrzem Szczawna-Zdroju. We wtorek Sąd Okręgowy w Świdnicy w całości odrzucił jej pozew. Poprosiliśmy o komentarz burmistrza Fedoruka i prezes Żabską. Burmistrz nie chciał komentować wyroku. Prezes Żabska nie wyklucza odwołania od decyzji sądu:

– Wyrok jest nieprawomocny i mogę zadeklarować na podstawie ustnych motywów wyroku, że apelacja zostanie złożona. – napisała poproszona o komentarz.

Przypomnijmy. Cała sprawa zaczęła się w marcu 2022 roku, kiedy Lokalna Organizacja Turystyczna podjęła uchwałę o podniesieniu składki członkowskiej z 3 do do 30 tysięcy złotych. Podczas obrad Rady Miasta w Szczawnie-Zdroju, do ostrej wymiany zdań doszło pomiędzy Anną Żabską, a Markiem Fedorukiem.

REKLAMA

– Pani prezes Anna Żabska skłamała. Chcę, żeby to wybrzmiało i chcę, żebyście Państwo to jednoznacznie wiedzieli. – powiedział do radnych burmistrz Marek Fedoruk podczas dyskusji na temat przyjęcia lub odrzucenia zaproponowanej przez Lokalną Organizację Turystyczną podwyżki. 

Ostatecznie Szczawno-Zdrój opuściło Lokalną Organizację Turystyczną Aglomeracji Wałbrzyskiej i przystąpiło do Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Żabska poczuła się jednak obrażona słowami burmistrza i z powództwa cywilnego wytoczyła proces Markowi Fedorukowi. Wczoraj podczas posiedzenia Sądu Okręgowego w Świdnicy ten w całości oddalił pozew, nakazując powódce zwrot kosztów sądowych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 lutego 2023 16:35
`