Jest wniosek o decyzję środowiskową dla kolejnego fragmentu S8. Chodzi o odcinek z Ząbkowic Śląskich do Łagiewnik

20 października 2020 16:27. Obecna droga krajowa numer 8 z Wrocławia do Kłodzka. fot. użyczone / GDDKiA

Tematy: 


Dziś do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Ząbkowice Śląskie – Łagiewniki, czyli środkowego odcinka przyszłej S8 z Kłodzka do Wrocławia – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

To ważny krok do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji. Do wniosku dołączono raport oddziaływania przyszłej ekspresówki na środowisko. Dokument zawiera między innymi informacje o hałasie, wpływie drogi na zanieczyszczenie powietrza czy rośliny i zwierzęta. Każdy, kto chce poznać ten dokument może to zrobić w czasie konsultacji społecznych, które będą prowadzone przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska we Wrocławiu w czasie procesu wydawania decyzji.

Przypomnijmy, wniosek o wydanie tej samej decyzji dla odcinka Łagiewniki – Wrocław został złożony czwartego września. Natomiast złożenie wniosku o decyzję na ostatni odcinek, czyli z Kłodzka do Ząbkowic Śląskich planowane jest w listopadzie.

REKLAMA

Przypomnijmy, na początku sierpnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła rekomendowany przebieg trasy z Wrocławia do Kłodzka. W proponowanym wariancie znalazło się nieakceptowane przez część mieszkańców ziemi kłodzkiej rozwiązanie. Chodzi o wybór fragmentu wariantu A2, na którym droga ma przebiegać przez cenne zdaniem mieszkańców przyrodniczo tereny i miejscowości Jaszkówka, i Podzamek. To rozwiązanie od dwóch lat krytykują mieszkańcy, który preferują wariant A4. Ten zakłada budowę tunelu na wysokości Barda, który omija sporne tereny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 października 2020 16:27
`