Dodano: 29 grudnia 2020 12:20

Jest termin wyborów w Boguszowie-Gorcach. Opublikowano projekt rozporządzenia w tej sprawie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Po pól roku od przeprowadzonego w Boguszowie-Gorcach referendum, w którym mieszkańcy zadecydowali o odwołaniu dotychczasowego burmistrza Jacka C., pojawił się projekt rozporządzenia, w którym premier wskazuje datę 7 marca jako termin nowych wyborów samorządowych w Boguszowie. Po opublikowaniu projekt został przekazany do zaopiniowania przez Państwową Komisję Wyborczą. Wyniki konsultacji zostaną omówione po ich zakończeniu.

Kilka dni temu Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił skargę jednego z mieszkańców Boguszowa-Gorc i prawomocnie uznał ważność przeprowadzonego w czerwcu referendum.

Przypomnijmy, były burmistrz miasteczka trafił do aresztu w grudniu 2018 roku. Jacek C. po roku śledztwa usłyszał zarzuty przyjęcia łapówki i działania na szkodę gminy. Referendum w sprawie odwołania burmistrza to inicjatywa części mieszkańców miasteczka. W czasie jego organizacji Jacek C. przebywał w areszcie. Do głosowania doszło 7 czerwca.

REKLAMA

Za odwołaniem burmistrza były 3904 osoby. Przeciwko zaledwie 66. Do sądu trafiło jednak zażalenie jednego z mieszkańców. Jego rozpatrywanie trwało pół roku. W tym czasie gminą rządził wskazany przez premiera komisarz, którym został Krzysztof Kumorek.

Lokal wyborczy w Boguszowie-Gorcach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych


Lokal wyborczy w Boguszowie-Gorcach. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychLokal wyborczy w Boguszowie-Gorcach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych


Lokal wyborczy w Boguszowie-Gorcach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także