Jest prawomocny wyrok za śmiertelne pobicie zatrzymanego w Wałbrzychu. Do tragedii doszło siedem lat temu na Białym Kamieniu

11 marca 2020 08:11. Byli policjanci oskarżeni o śmiertelne pobicie 35-letniego mężczyzny ponownie stanęli przed sądem. fot. użyczone

Tematy: 


Mężczyźni, którzy już kilkukrotnie usłyszeli wyroki w tej sprawie ponownie zasiedli na ławie oskarżonych, bo Sąd Najwyższy dokonał kasacji prawomocnego wyroku Sądu Apelacyjnego, który uniewinnił Grzegorza K. i Pawła H.. Latem 2013 roku funkcjonariusze zatrzymali Piotra G. za zakłócanie porządku. Mężczyzna został na komisariacie ukarany mandatem. Po wyjściu miał zadzwonić do bliskich i powiedzieć, że został pobity przez policjantów. Jego ciało znaleźli przypadkowi przechodnie, kilkaset metrów od komisariatu na Białym Kamieniu.

Wyrok pięciu lat więzienia usłyszał Paweł H., który został oskarżony o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Drugi mężczyzna, Grzegorz K. ponownie ma stanąć przed sądem pierwszej instancji. Wczorajszy wyrok Sądu Apelacyjnego jest prawomocny.

Przypomnijmy, cztery lata temu sąd w Świdnicy uniewinnił policjantów. Po odwołaniu prokuratury, Sąd Apelacyjny skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Trzy lata temu Paweł H. został skazany na pięć lat i 10-letni zakaz pracy w policji. Drugi mężczyzna został uniewinniony. Po kolejnym odwołaniu Sąd Apelacyjny uniewinnił obu mężczyzn. Wniosek o kasację tego wyroku złożyła prokuratura.

REKLAMA

Ostatecznie Sąd Apelacyjny przychylił się do wyroku Sądu Okręgowego w Świdnicy, który trzy lata temu skazał Pawła H. na pięć lat więzienia. Pojawiły się jednak wątpliwości co do udziału w całej sprawie drugiego mężczyzny, dlatego jego sprawa ponownie wróci na wokandę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 marca 2020 08:11
`