Dodano: 27 lipca 2019 08:36

Jest pierwszy zwiastun “Malowanego ptaka” wg Kosińskiego. To ostatni film kręcony w ruinach świebodzickiej Sileny [FOTO]

Tematy: 


Czeski reżyser Vaclav Marhoul i ludzie związani z produkcją gwiazdorskiej adaptacji “Malowanego ptaka”, filmu będącego adaptacją powieści Jerzego Kosińskiego byli ostatnią ekipą filmową, jaka realizowała zdjęcia w ruinach byłego zakładu Silena w Świebodzicach. Niemal natychmiast po zakończeniu realizacji zdjęć teren został sprzedany prywatnemu inwestorowi.

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu, w którym zobaczymy takie gwiazdy kina jak  znany z Pulp Fiction Quentina Tarantino Harvey Keitel (Pulp fiction, Zły porucznik) oraz Stellan Skarsgård (Ronin, Dziewczyna z tatuażem, Przełamując fale), opowiada historię i przedstawia dramatyczne losy sześcioletniego żydowskiego chłopca w czasie II wojny światowej, na tle ludzkiego okrucieństwa i wynaturzeń mieszkańców wsi w Europie Wschodniej. Obraz nie zyskał uznania w oczach Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który dwukrotnie odmówił wsparcia finansowego przedsięwzięcia.

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015