Dodano: 25 marca 2021 17:21

Jest kasa na wieżę widokową w Parku Sobieskiego. Wałbrzych dostanie 8 mln złotych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Pieniądze trafią do Wałbrzycha w ramach Rządowego Funduszu Inwestycyjnego dla gmin górskich. Miasto do rządowego wsparcia zgłosiło trzy projektu: rewitalizację Parku imienia Jana III Sobieskiego wraz z budową wieży, przebudowę kilkuset metrów ulicy Wilczej i adaptację na cele muzealne zakładu przeróbki mechanicznej węgla w zabytkowym kompleksie KWK Julia w Wałbrzychu.

W sumie wartość projektów, na które miasto złożyło wniosek opiewa na 10,5 miliona złotych. Rządowe dofinansowanie wyniesie 8 mln.

Zgodnie z wytycznymi pieniądze mogą być przeznaczone na projektu związane z turystyką. Jak informowaliśmy już w połowie lutego, dotację miasto chce przeznaczyć między innymi na remont ponad pół kilometra ścieżek rowerowych wraz z mała architekturą oraz budowę wieży w Parku im. Jana III Sobieskiego. Koszt 4,5 mln złotych.

REKLAMA

Miasto dostało także pieniądze na przebudowę pięciuset metrów ulicy Wilczej wraz z budową chodnika i ścieżki rowerowej na długości około 300 metrów. Chodzi o budowę dojścia do Ronda Unii Europejskiej od tymczasowego parkingu za Palmiarnią. Koszt to 1,2 mln złotych.

Trzeci projekt dotyczy adaptacji na cele muzealne zakładu przeróbki mechanicznej węgla w zabytkowym kompleksie KWK Julia. Chodzi między innymi o remont dachu budynku sortowni. Koszt – 4,8 mln.

Co ciekawe, Wałbrzych dostanie także 120 tysięcy złotych na zakup dwóch elektrycznych, samojezdnych odkurzaczy miejskich.

Park imienia Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Park imienia Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu fot. Dziennik Wałbrzych

Park imienia Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu fot. Dziennik Wałbrzych

Park imienia Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu fot. Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także