Jest drugi, potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w regionie. Będzie decyzja o odwołaniu imprez masowych?

9 marca 2020 09:20. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


W regionie jest izolowanych ponad 50 osób, u których jest podejrzana obecność koronawirusa. Jak informują służby, do tej pory mamy dwa, potwierdzone przypadki zakażenia tym wirusem. Pierwszy, o którym mówiono już kilka dni temu, to 26-latek, który przyjechał z Wielkiej Brytanii. O drugim przypadku, starszym mężczyźnie, służby poinformowały w weekend.

Na Dolnym Śląsku są już dwa potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Pierwszy pacjent to 26-latek, u którego obecność wirusa potwierdzono już kilka dni temu. Jego stan jest dobry. O drugim mężczyźnie służby poinformowały w weekend. To starszy mężczyzna, którego stan jest ciężki. Mężczyzna miał mieć kontakt z wirusem we Włoszech.

Przypomnijmy, dziś po południu mają ruszyć wyrywkowe kontrole na zachodniej granicy Polski. Służby będą sprawdzały pasażerów busów i autobusów wjeżdżających do kraju z Niemiec. Ratownicy medyczni mają mierzyć temperaturę osób jadących z tego kierunku.

REKLAMA

W całym regionie wciąż obowiązuje zakaz odwiedzin we wszystkich szpitalach. Czy wprowadzony zostanie zakaz organizacji imprez w pomieszczeniach zamkniętych? Niewykluczone. Taką rekomendację przygotował GIS. Na Dolnym Śląsku decyzje w tej sprawie mają zapaść w ciągu dnia, a wojewoda dolnośląski powinien o nich poinformować na popołudniowej konferencji prasowej.

W Polsce jest 11 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 marca 2020 09:20
`