Jest decyzja w sprawie obostrzeń. Rząd zamyka jedno z województw. Zmiany także na granicy z Czechami!

24 lutego 2021 15:22. Fotografia ilustracyjna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Trzecia fala pandemii właśnie się rozpędza, przyznaje Adam Niedzielski. Decyzją rządu w jednym województwie od soboty wrócą obostrzenia. Od weekendu wprowadzona zostanie także kwarantanna po przyjeździe do Polski z Czech i Słowacji.  Decyzje rządu dotyczą także tego, czym możemy zasłaniać usta i nos.

W województwie warmińsko-mazurskim od soboty wróci nauka zdalna w klasach 1-3, zamknięte będą hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, baseny i korty tenisowe.

Od soboty zacznie obowiązywać także kwarantanna dla osób wjeżdżających do Polski z Czech i Słowacji. Z tego obowiązku wykluczone będą osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki przeciw koronowirusowi.

REKLAMA

Rząd zmienia także zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa. Od soboty będzie zakaz używania przyłbic, szalików, kominów, chust i bandam zamiast maseczek. Dopuszczalne będą jedynie maseczki.

Trzecia fala pandemii właśnie się rozpędza, przyznaje Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia podkreślał, że obecnie średnia dobowa to osiem tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w ubiegłym tygodniu średnia wahała się w okolicach trzech tysięcy.

Niedzielski podkreślił także, że o ile w minionych tygodniach zmniejszała się liczba chorych hospitalizowanych w szpitalach, to w tej chwili tendencja ta odwróciła się. Minister zdrowia podkreślił, że niepokojące są także doniesienia dotyczące nowych mutacji wirusa.

W tej chwili najbardziej dotknięte wirusem są województwa północne, w tym warmińsko-mazurskie. Dolnośląskie jest wskazywane w tej chwili, jako to, w którym sytuacja w tej chwili jest najlepsza.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że do tej pory Polska podejmowała dość odważne decyzje dotyczące luzowania obostrzeń. Nie robią tego sąsiednie kraje, chociażby Czechy i Słowacja.

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 lutego 2021 15:22
`