Jej historia wzruszyła cały Wałbrzych. Dziesiątki mieszkańców oferowały pomoc. Dziś pani Hortensja przekazuje dobrą wiadomość

7 listopada 2019 17:38. Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. 4.08.2019 r. fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dziesiątki wałbrzyszan odpowiedziało w lipcu na apel 29-latki z Wałbrzycha, która na portalu społecznościowym zaapelowała o pomoc. U wałbrzyszanki zdiagnozowano ostrą białaczkę. Kobieta na początku apelowała o krew, później zachęcała do zgłaszania się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Dziś 29-latka przekazała dobrą wiadomość. Jaką?

Apel wałbrzyszanki pojawił się w internecie na początku lipca. Kobieta prosiła o rzadką grupę krwi, bo potrzebowała jej w związku z chorobą – ostrą białaczką.

29-latka początkowo była pod opieką lekarzy w Wałbrzychu, później trafiła do Wrocławia. Dziś na profilu społecznościowym skupiającym osoby, które spieszą jej pomocą poinformowała, że dostała nowe życie.

REKLAMA

11:37 dostałam nowe życie oby nie trwało zbyt krótko. Dodam tylko, że moim dawcą jest chłopak z Polski i ma 23 lata – poinformowała na portalu społecznościowym wałbrzyszanka.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 listopada 2019 17:38
`