Jedziecie do Świdnicy? Omijajcie „modliszówkę!” Jest zamknięta

21 kwietnia 2022 13:41. Fot. ilustracyjna, Jacek Żurawski / RŚK

Tematy: 


Jeśli wybieracie się do Świdnicy wybierzecie inną drogę niż przez Modliszów. Droga jest zamknięta z powodu rozpoczynającego się dziś 30. Świdnickiego Rajdu Krause.

Dziś pierwszy dzień imprezy – Samochodowe Grand Prix Świdnicy. To przedsmak rajdowych emocji jakie będą się odbywały w ciągu kolejnych kilku dni. Trasa rajdu prowadzi od Złotego Lasu przez Modliszów aż do ronda w Witoszowie.  W związku z tym cały ten odcinek jest wyłączony z ruchu.

Grand Prix Świdnicy to pierwsze tego typu zawody przeznaczone przede wszystkim dla młodych kierowców, zaczynających dopiero swoją przygodę z rajdami samochodowymi. Nowo wyremontowana droga pomiędzy Modliszowem, a Świdnicą ma zastąpić adeptom sztuki rajdowej brak toru samochodowego. Szeroka, dość kręta i bardzo szybka – pokonywana jest kilkukrotnie w obu kierunkach jazdy.  Co ważne, w imprezie mogli wziąć udział kierowcy niezrzeszeni. Tu jedynym warunkiem było posiadanie odpowiedniego samochodu wyposażonego w klatkę.

REKLAMA

Do zawodów zgłosili się nie tylko amatorzy. Dzięki temu, że trasa zawodów pokrywa się częściowo z OS-ami, jakie zostaną rozgrane w ramach Rajdu Świdnickiego Krauze część kierowców potraktowała to jako świetną okazję do treningu. Do udziału zgłosili się czołowi zawodnicy rywalizujący w mistrzostwach Polski; Macieja Lubiak z Grzegorzem Dachowskim w Skodzie Fabii Rally2, Zbigniew Gabryś z Danielem Dymurskim Skoda Fabia Rally2, a także Łukasz Byśkiniewicz z Danielem Siatkowskim którzy jadą Hyundaiem i20 R5.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 kwietnia 2022 13:41
`