Dodano: 14 maja 2024 09:51

Jednokierunkowy ruch wokół Jeziora Bystrzyckiego? Takie rozwiązanie jest brane pod uwagę

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kierowcy notorycznie łamią przepisy na drodze wokół Jeziora Bystrzyckiego i parkują samochodu w niedozwolonych miejscach. Auta utrudniają ruch, dość często na miejscu pojawia się także policja, która wystawia mandaty, a nawet odholowuje samochody. W rozwiązaniu problemu może pomóc wprowadzenie ruchu jednokierunkowego. Taka opcja jest brana pod uwagę.

Problem dotyczy przede wszystkim weekendów i innych dni wolnych od pracy. Wójt gminy Walim podkreśla, że nigdy nie rozważano całkowitego zamknięcia drogi prowadzącej wokół jeziora. Ruch jednokierunkowy brany jest jednak pod uwagę.

– Stoję na stanowisku, że w tygodniu ruch dwukierunkowy wokoło jeziora, a w weekendy jednokierunkowy. Powiat wyremontował parę lat temu tę drogę, nie podnosząc pobocza, czyli ograniczył nam przejazd o około 50 centymetrów, to jest bardzo dużo. To się tak zdaje, ale samochody mogłyby się mijać. Mam nadzieję, że z obecnym zarządem powiatu będziemy rozmawiali na ten temat – mówi Adam Hausman, wójt gminy Walim.

REKLAMA

Jednokierunkowy ruch miałby obowiązywać tylko w dni wolne od pracy, to wówczas na drodze jest największy ruch. To właśnie starosta powiatu wałbrzyskiego, jako zarządca drogi decyduje o tym, jak ma wyglądać organizacja ruchu w tym miejscu.

Ruch jednokierunkowy od Lubachowa w kierunku Zagórza Śląskiego czy odwrotnie? Tę decyzję zdaniem Adama Hausmana powinni podjąć specjaliści zajmujący się organizacją ruchu.

Obecnie wprowadzenie ruchu jednokierunkowego może być jednak dość kłopotliwe. Przypomnijmy, w Jugowicach osunął się mur oporowy znajdujący się przy drodze. Trasa prowadząca do Zagórza Śląskiego jest zamknięta.

 

Samochody zaparkowane wzdłuż wąskiej drogi dookoła Jeziora Bystrzyckiego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Samochody zaparkowane wzdłuż wąskiej drogi dookoła Jeziora Bystrzyckiego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także