Jednokierunkowy ruch na Śnieżce. Zakosami tylko wejdziemy na szczyt

16 czerwca 2024 10:16. Jednokierunkowy ruch na Śnieżce fot. Karkonoski Park Narodowy

Zainteresowanie Śnieżką nie maleje. Turyści licznie odwiedzają wizytówkę Karkonoszy, stąd decyzja o wprowadzeniu jednokierunkowego ruchu.  Czerwonym szlakiem, tak zwanymi zakosami można wejść na szczyt. Zejść ze Śnieżki można Drogą Jubileuszową. Co ważne, Droga Jubileuszowa pozostaje dwukierunkowa.

Od dziś dostępne są dla turystów także szlaki, które były w ostatnich tygodniach zamknięte ze względu na ochronę sokoła wędrownego i cietrzewia. Mowa o szlaku zielonym od Jaworowej Łąki w Czarnym Kotle Jagniątkowskim do skrzyżowania ze szlakiem czarnym Petrówką, szlak niebieski od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia, szlak zielony ścieżka nad reglami od Pielgrzymów przez Kocioł Smogorni do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy schronisku Odrodzenie; szlak niebieski Grzbietem Kowarskim od Skalnego Stołu do Przełęczy Okraj.

Bardzo chcemy podziękować turystom, którzy uszanowali zamknięcie tych szlaków, które pozwoliły troszeczkę odetchnąć naszym podopiecznym. W tej chwili apelujemy jeszcze, aby w czasie wędrówki po Karkonoszach starać się zachowywać cicho. Dać jeszcze przyrodzie troszeczkę spokoju, bo jeszcze te młode są wychowywane – mówi Monika Rusztecka Karkonoskiego Parku Narodowego.

REKLAMA

Na początku tak zwanych zakosów prowadzących na szczyt Śnieżki pojawiły się informacje o ruchu jednokierunkowym. Na szczyt tym szlakiem można tylko wchodzić. Zejść można Drogą Jubileuszową. Tą trasą, jeżeli ktoś chce, można także wejść na Śnieżkę.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 czerwca 2024 10:16
`