Dodano: 15 stycznia 2022 18:48

Jedna osoba zginęła, trzy trafiły do szpitala. Nowe fakty w sprawie tragicznego wypadku na krajowej „ósemce”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do zderzenia trzech samochodów, w tym ambulansu transportowego doszło wczoraj przed godziną dwudziestą drugą na krajowej „ósemce” w powiecie ząbkowickim. Zginął 51-letni kierowca jednego z aut. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, iż jadący samochodem marki Ford Focus (ambulans do transportu środków medycznych) 51–letni mężczyzna na skrzyżowaniu drogi z nieustalonych na tę chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok stojącego na pasie do lewoskrętu samochodu osobowego marki Chevrolet. Następnie Ford przemieścił się i zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym marki MAN z naczepą, by ostatecznie zatrzymać się na barierkach energochłonnych – informuje policja.

Na miejscu zginął kierowca Forda. Jego pasażer trafił do szpitala. Do szpitala zabrano także dwóch mężczyzn podróżujących Chevroletem. Po konsultacji lekarskiej mogli oni jednak wrócić do domów.

REKLAMA

Do wypadku doszło pomiędzy miejscowościami Braszowice i Bardo. Droga przez kilka godzin była zablokowana. Policja będzie wyjaśniać szczegóły tej tragedii.

Kierujący samochodem marki Chevrolet oraz kierujący pojazdem marki MAN zostali przebadani przez policjantów na zawartość alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi. Dokładne okoliczności, przyczyny i przebieg tego tragicznego wypadku będą wyjaśniane przez prokuraturę i policję w toku prowadzonego dochodzenia – informuje policja.

Źródło: KPP Ząbkowice Śląskie

Źródło: KPP Ząbkowice Śląskie

Źródło: KPP Ząbkowice Śląskie

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także