Jedlina-Zdrój. W uzdrowisku powstanie pierwszy od lat wielorodzinny budynek

28 września 2021 08:39. Leszek Orpel, burmistrz Głuszycy. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Gmina zdecydowała się na porozumienie z Towarzystwem Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze. Budynek z blisko pięćdziesięcioma mieszkaniami ma powstać w ciągu dwóch najbliższych lat. To pierwsza taka inwestycja od kilkudziesięciu lat w gminie.

 

REKLAMA

– Wybraliśmy formułę TBSu. Zostaliśmy członkiem Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze. W tym TBS jest Legnica, Jawor, Mieroszów i wiele innych gmin. Mamy zamiar wybudować 44 rodzinny dom. To będą mieszkania do wynajmu – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

 

Działka do TBSu została już przekazana. Towarzystwo projektuje właśnie budynek, a lada moment ma być złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Jeszcze w tym roku, najpóźniej na początku przyszłego roku rozpoczną się poszukiwania wykonawcy. Pierwszy od 30 lat budynek wielorodzinny w gminie ma powstać do 2023 roku.

 

To mają być mieszkania dla tych mieszkańców Jedliny-Zdroju, którzy będą chcieli wynająć lepsze mieszkanie od wynajmowanego obecnie lokalu komunalnego. Władze uzdrowiska liczą także na mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej. Jeżeli będą wolne lokale, to mają one trafiać do zainteresowanych osób z Wałbrzycha czy innych sąsiednich gmin.

 

– Średnio mieszkania będą miały około 50 metrów kwadratowych. Dwa pokoje i kuchnia. Budynek powstanie przy ulicy Andersa, blisko kompleksu aktywności, centrum przesiadkowego, z bardzo ładnym widokiem na góry – dodaje burmistrz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 września 2021 08:39
`