Dodano: 9 maja 2024 09:47

Jedlina-Zdrój. Samorządowa zmiana pokoleniowa i trzęsienie ziemi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Przenosimy się do Jedliny-Zdroju. To miejsce, gdzie wystąpiło chyba największe samorządowe trzęsienie ziemi w całym regionie wałbrzyskim. Nastąpiła tam rozumiana dosłownie, a nie w przenośni, zmiana pokoleniowa. Sprawującego swoją funkcję od ponad 30 lat burmistrza Leszka Orpla zastąpiła młoda, 35-letnia Ilona Bujalska, która przebojem wprowadziła do 15-osobowej rady miasta wprowadziła aż 12 własnych.

Są emocje, jest ekscytacja, ale jest też wielka radość i ogromne zobowiązanie. Wynik wyborów, które były 7. kwietnia jest dla nas satysfakcjonujący, ale też daje nam poczucie zobowiązania wobec mieszkańców i motywację do wytężonej pracy. – powiedziała Ilona Bujalska, zaledwie na chwilę przed zaprzysiężeniem na stanowisko burmistrza.

Tymczasem najważniejsze zadania, jakie stawia sobie nowa włodarz Jedliny-Zdroju to przede wszystkim audyt w Urzędzie Miasta a następnie dokończenie już rozpoczętych inwestycji.

REKLAMA

– Te umowy, które zostały już podpisane, te inwestycje, które są już rozpoczęte z całą pewnością będą przez nas kontynuowane. Czyli to, co się działo do tej pory, a także nowe kwestie. Na pewno chcielibyśmy przyjrzeć się od razu, na dzień dobry, kwestii rozbudowy szkoły podstawowej – kroki będą w tym kierunku czynione od samego początku. Będziemy też  powoli wdrażać wszystkie nasze podpunkty programu wyborczego. 

Nowa burmistrz wskazała już swoją zastępczynię – została nią Iwona Łukasik, przez lata związana z Urzędem Miasta w Głuszycy, gdzie odpowiedzialna była za sprawy komunalne i zasoby gminne.

 

Fot. użyczona / FB Ilona Bujalska

Fot. użyczona / FB Ilona Bujalska

Fot. użyczona / FB Ilona Bujalska

Fot. użyczona / FB Ilona Bujalska

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także