Dodano: 28 kwietnia 2021 16:29

Jedlina-Zdrój. Rusza wypożyczalnia rowerów. Za cztery godziny jazdy elektrykiem zapłacimy 70 złotych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Baza wypożyczalni rowerów znajduje się na terenie kompleksu Czarodziejska Góra. Uzdrowisko celuje głównie w pasjonatów jednośladów z Wałbrzycha, ale rowery będzie mógł wypożyczyć każdy turysta. Koszt od 40 do 100 złotych. Cena zależy od czasu jazdy i rodzaju roweru.

To drugi sezon turystyczny w czasie epidemii koronawirusa, przyznają urzędnicy i dodają, że chcą nawet w reżimie sanitarnym chcą oferować turystom kolejne nowości. W Jedlinie-Zdroju działa do tej pory bezpłatna wypożyczalnia rowerów dla mieszkańców. Ta oferta pozostanie. Wypożyczalnia na Czarodziejskiej Górze to zupełnie odrębny projekt.

To będą rowery górskie i będą rowery elektryczne. Uruchamiamy tę wypożyczalnie ponieważ pracujemy coraz bardziej nad ofertą tras rowerowych dla turystów. W ubiegłym roku otworzyliśmy 3,5 kilometra single tracka, przed majówką otworzymy kolejnych 900 metrów, a w tym roku łącznie chcemy wybudować ponad 11 kilometrów tras – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

REKLAMA

Władze uzdrowiska chcą wykorzystać modę na single tracki. Oprócz wypożyczalni rowerów, w kompleksie przygotowano Miejsce Obsługi Rowerów. Pasjonaci jednośladów będą mogli tutaj naładować elektryczne rowery, wymyć jednoślady czy dokonać drobnych napraw.

Wypożyczalnia ma działać już w czasie majówki, o ile pozwoli na to pogoda. Rowery mają być wypożyczane na podstawie umowy pomiędzy wypożyczającym, a wypożyczalnią. Chętni muszą posiadać dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem.

–  Wyznaczyliśmy sobie takie dwie granice. Cały dzień, bądź dwie godziny. Cztery godziny są mniej preferowane i wychodzą nieco drożej niż wypożyczenie na cały dzień, ale to wiąże się też z mniejsza komplikacją dla naszej obsługi – mówi Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

Zdaniem jedlińskich urzędników cztery godziny wystarczą, aby przejechać single tracki wyznaczone na terenie uzdrowiska. Całodniowe wypożyczenia to propozycja dla tych, którzy chcą zwiedzić okolicę.

Rowery przygotowane zostały dla osób o różnym wzroście. Są zarówno rowery tradycyjne, jak i te elektryczne. Najtańsze wypożyczenie to koszt 40 złotych. Za tyle na cztery godziny wypożyczymy tradycyjny rower górski. Najwięcej, 100 złotych zapłacimy za wypożyczenie roweru elektrycznego na cały dzień.

Jedlina-Zdrój uruchamia wypożycalnie rowerów fot. Dziennik Wałbrzych

Jedlina-Zdrój uruchamia wypożycalnie rowerów fot. Dziennik Wałbrzych

Jedlina-Zdrój uruchamia wypożycalnie rowerów fot. Dziennik Wałbrzych

Jedlina-Zdrój uruchamia wypożycalnie rowerów fot. Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także