Dodano: 17 grudnia 2025 08:48
Jedlina-Zdrój odbudowuje przeprawy po powodzi. Most i kładka nad Bystrzycą znów dostępne
Tematy: ilona bujalska Jedlina-Zdrój
Zakończyły się prace przy odbudowie dwóch przepraw nad Bystrzycą w Jedlinie-Zdroju. Most przy ul. Świdnickiej i Długiej oraz kładka między ul. Noworudzką a Jasną ponownie łączą obie strony rzeki.
Obie inwestycje zostały zniszczone podczas powodzi w 2024 roku. Po kilku miesiącach prac infrastruktura została przywrócona do użytkowania zgodnie z harmonogramem. Przeprawy mają kluczowe znaczenie dla codziennego funkcjonowania mieszkańców i lokalnej komunikacji.
– Możemy oficjalnie ogłosić, że zgodnie z planem zakończyły się prace przy odbudowie mostu na Bystrzycy (ul. Świdnicka – ul. Długa) oraz kładki dla pieszych między ul. Noworudzką a Jasną – czytamy na Facebook Gminy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Odbudowa mostu została w całości sfinansowana z dotacji, bez wkładu własnego gminy, natomiast kładka dla pieszych otrzymała znaczące dofinansowanie z budżetu państwa. Obie inwestycje realizowali wyspecjalizowani wykonawcy wyłonieni w postępowaniach.
– Obydwie inwestycje zostały dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych – czytamy na facebook
Samorząd dziękuje mieszkańcom za cierpliwość w trakcie prowadzonych prac oraz wszystkim osobom zaangażowanym w pozyskanie środków i realizację inwestycji. To ważny etap odbudowy infrastruktury po powodzi i kolejny przykład skutecznego sięgania po zewnętrzne dofinansowanie dla Jedliny-Zdroju.

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Zobacz także
- W tym roku miała ruszyć budowa zbiornika przeciwpowodziowego koło Świdnicy. Nie powstała nawet koncepcja
- Wałbrzych. Oficjalna data otwarcia Muzeum Tygiel
- Wałbrzych. Pielęgniarki do krwiodawstwa potrzebne od zaraz
- Awaria w Głuszycy. Prace na sieci w Wałbrzychu. Tu mogą być problemy z wodą
- Wielkie emocje w Świebodzicach. Podniebne akrobacje i gwiazda światowego formatu na lotnisku
- Poważny wypadek koło Ząbkowic Śląskich. Autem kierował 22-latek bez prawa jazdy
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania

