Jedlina: Ponad milion złotych na przebudowę dróg

17 października 2018 11:35. Gmina Jedlina-Zdrój pozyskała dofinansowanie na przebudowę dróg. fot. użyczone

Tematy: 


Gmina Jedlina-Zdrój pozyskała dofinansowanie w ramach  Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na zadanie pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych: ul. Łąkowa, zjazd do tartaku, ul. Zbigniewa Herberta, ul. Górnicza, ul. Wałbrzyska w Jedlinie-Zdroju”.

Realizacja zadania zdecydowanie poprawi komunikację mieszkańcom i przedsiębiorcom do miejsc będących centrami społeczno-kulturalnymi, zlokalizowanych w poszczególnych częściach Jedliny-Zdroju, a także ułatwi korzystanie z infrastruktury miejskiej mieszkańcom Jedliny-Zdroju poprzez podniesienie standardów dróg, co spowoduje nie tylko poprawę bezpieczeństwa i upłynnienie ruchu w kluczowych punktach miejscowości, ale też ułatwi dostęp do obiektów użyteczności publicznej, takich jak na przykład szkoły czy centra przesiadkowe. Nie bez znaczenia jest również poprawa dostępności do oferty usług turystycznych skierowanych do odwiedzających miasto turystów i kuracjuszy oraz zwiększy potencjał turystyczny miasta uzdrowiskowego jakim jest Jedlina-Zdrój.

Zadanie będzie realizowało Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Jego wartość wynosi ponad 1 000 080 zł., natomiast kwota dofinansowania to prawie 800 000 zł. Prace mają zostać wykonane do końca bieżącego roku.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 października 2018 11:35
`