Jarosław Kaczyński: Musimy bronić kościołów. Prezes PiS odnosi się do Strajku Kobiet

27 października 2020 18:57. Jarosław Kaczyński. Źródło: screen Youtube

Tematy: 


Brońmy polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tą wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę wygrać – apeluje na nagraniu opublikowanym w internecie prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński przekonuje, że decyzja Trybunały Konstytucyjnego jest zgodna z Konstytucją i inna być nie mogła. Prezes PiS wzywa sympatyków do obrony kościołów.

Oświadczenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości opublikowane zostało na stronach partii. Jarosław Kaczyński mówi o tym, że ubiegłotygodniowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest zgodny z Konstytucją i innego wyroku nie można było wydać. Przypomnijmy, chodzi o czwartkowy wyrok, w którym Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja z powodu ciężkiej wady płodu jest niezgodna z Konstytucją.

Ten wyrok stał się dzisiaj powodem, albo pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, wystąpień, które przebiegają przy tym w szczególnej sytuacji. Mamy ciężkie stadium epidemii COVIDu. Mamy stan, w którym wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej pięciu osób są zakazane. Mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi – mówi Kaczyński.

REKLAMA

Wicepremier zarzuca organizatorom protestów sprowadzanie powszechnego niebezpieczeństwa, co w jego ocenie jest poważnym przestępstwem.

Władze mają nie tylko prawo, ale obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom, ale mają one jeszcze także inny aspekt. Dokonywane są ataki na kościoły. To jest wydarzenie w historii Polski, przynajmniej w tej skali, całkowicie nowe. Wydarzenie fatalne, bo Kościół może być różnie oceniany, można być człowiekiem wierzącym lub niewierzącym, Polska zapewnia pełną tolerancję religijną, ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez Kościół to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm – mówi Kaczyński.

Jarosław Kaczyński mówi także o niebywałej wulgarności protestujących i bardzo niedobrej stronie części naszego społeczeństwa. Dodaje, że w protestach bardzo często na wezwanie dorosłych uczestniczą także dzieci. To według niego jest szczególnie szkodliwe.

Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obowiązek obywateli. W szczególności musimy bronić polskich kościołów. Musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła. W obronie tego co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo. Bardzo często w tych atakach widać pewne elementy przygotowania, być może wyszkolenia – dodaje wicepremier.

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego ten atak ma zniszczyć Polskę i ma doprowadzić do triumfu sił, które zakończą historię narodu polskiego.

Brońmy polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tą wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę wygrać – mówi Kaczyński.

Wicepremier przekonuje, że wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie można zmienić. Nie można przyjąć ustawy, która by pozwalała na aborcję na żądanie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 października 2020 18:57
`