Japońska nagroda dla fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Laskowicach Jelczu

10 czerwca 2019 18:33. Źródło i fot. użyczona / TMMP

Tematy: 


Polska fabryka Toyoty w Wałbrzychu i Laskowiczach-Jelczu razem z węgierską fabryką Magyar Suzuki Motors otrzymały nagrodę w kategorii najlepszych inwestorów w Europie Centralnej i Wschodniej (Top Automotive Investors in CEE) podczas  zorganizowanego gospodarczego Japonia-Europa Centralna i Wschodnia, jaki odbył się w ubiegłym miesiącu w Totyo. W ten sposób wyróżniono japońskie firmy, które w największym stopniu wpłynęły na rozwój tego regionu Europy.

– Przyjazna środowisku, niskoemisyjna technologia hybrydowa stanowi główny wyróżnik Toyoty na rynku europejskim i nie tylko. – powiedział odbiorając wyróżnienia Hideaki Homma ze światowej centrali koncernu Toyota – Polska fabryka Toyoty jest pierwszym producentem elektrycznych jednostek napędowych e-CVT do samochodów hybrydowych poza Azją, co za tym idzie stanowi ona ważne ogniwo na drodze do elekromobilności w Polsce i Europie.

Fabrykę Toyoty wyróżniono rownież podczas jubileuszowej, dziesiątej konferencji „Moto Idea” – jednego z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych w kraju. Znalazła się w gronie 20 firm i instytucji, które w minionym dziesięcioleciu wywarły ogromny wpływ na cały przemysł motoryzacyjny w Polsce oraz pozostają liderami we wdrażaniu innowacji, automatyzacji i robotyzacji.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 czerwca 2019 18:33
`