Janusz Kozendra nowym zastępcą komendanta policji w Wałbrzychu. Jego poprzednika… odwołano

19 grudnia 2022 07:42. fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Janusz Kozendra został nowym zastępcą komendanta miejskiego policji w Wałbrzychu. Wcześniej Kozendra był przez kilka miesięcy zastępcą komendanta w Dzierżoniowie. W Wałbrzychu, jego poprzednik, Arkadiusz Wojnowski, został w ostatnich tygodniach odwołany. Odwołanie, jak informował wówczas rzecznik, miało związek między innymi z tym, że jeden z członków rodziny byłego już zastępcy komendanta brał udział w zdarzeniu o charakterze kryminalnym.

O odwołaniu Arkadiusza Wojnowskiego ze stanowiska zastępcy komendanta miejskiego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu informowaliśmy tydzień temu. Wojnowski był w wałbrzyskiej policji odpowiedzialny za pion prewencji. Odwołanie tak skomentował wówczas rzecznik prasowy policji.

Uprzejmie informuję, że decyzja o odwołaniu z pełnienia funkcji Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu jest częścią zmian kadrowych, które są nieodłącznym elementem funkcjonowania każdej dużej instytucji i wiążą się bezpośrednio z potrzebą zapewnienia prawidłowości oraz skuteczności realizowanych zadań. Były one podejmowane w przeszłości, są realizowane obecnie i będą w przyszłości, a odwołanie wymienionego policjanta wynikało bezpośrednio z uprawnień kierownictwa. Z informacji, które posiadam wynika, że odwołanie ma związek m.in. z tym, że jeden z  członków rodziny brał udział w zdarzeniu o charakterze kryminalnym na terenie miasta i zależy nam na tym, aby nikt nie miał uwag co do  bezstronności w prowadzeniu tego postępowania. Mogę dodać, że funkcjonariusz posiada pełne prawa emerytalne i postanowił złożyć stosowny raport oraz przejść w stan spoczynku – informuje policja.

REKLAMA

Kilka dni później na stronie wałbrzyskiej policji poinformowano o odejściu Arkadiusza Wojnowskiego na emeryturę. Jego miejsce zajął Janusz Kozendra.

Kozendra pracuje w policji od 1996 roku. Zaczynał w Jaworzynie Śląskiej.

W 2009 roku przeniósł się do samej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, gdzie był specjalistą do spraw nieletnich i patologii. W 2014 roku został Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Żarowie, a następnie Komendantem Komisariatu Policji w Żarowie. W 2016 roku przeniósł się do innej jednostki na terenie powiatu świdnickiego, gdzie pełnił służbę jako Komendant Komisariatu Policji w Świebodzicach. W 2022 roku awansował na I Zastępcę Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 grudnia 2022 07:42
`