Janusz Bułkowski zachowa stanowisko trenera siatkarzy. W składzie duże zmiany

27 czerwca 2018 10:28. Janusz Bułkowski. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Spółka Aqua Zdrój przedłuży kontrakt z trenerem siatkarzy Januszem Bułkowskim na sezon 2018-19 – powiedział Dziennikowi Fabian Kurzawiński, kierownik drużyny MKS Aqua Zdrój. Drużyna kompletuje także powoli skład osobowy. Z ubiegłorocznego składu w drużynie pozostało trzech pochodzących z Wałbrzycha zawodników. W odróżnieniu od poprzedniego sezonu, kiedy na skutek wycofania się z finansowania klubu głównego sponsora (WZK Victoria), drużyna kompletowana była na przysłowiowe „za pięć dwunasta”, dziś szkielet składu jest znany już przed wakacjami, a cała lista zamknięta ma być najpóźniej do połowy lipca.

Na pozycji rozgrywającego zagra Łukasz Szablewski, który trzy poprzednie sezony grał w Bundeslidze, na środek pola wraca po rocznej przerwie w KPS Siedlce Karol Szczygielski. O szczegółach i pozostałych nazwiskach mówi Fabian Kurzawiński, kierownik MKS Aqua Zdrój:

Jak widać, Szeregi Aqua Zdrój zasilą zawodnicy grający do tej pory w I i II lidze. Jak mówi Fabian Kurzawiński, magnesem przyciągającym młodych zawodników do Wałbrzycha jest nazwisko cenionego i poważanego w środowisku siatkarskim trenera Janusza Buczkowskiego, który pomimo fatalnego sezonu 2017/18 nie zamierza poddawać się i deklaruje walkę o powrót do I ligi.

REKLAMA

Nas cieszy decyzja o utrzymaniu drużyny i kontynuowaniu rozgrywek na poziomie II-ligowym, co w perspektywie kraju nie jest wcale takie oczywiste. Przypadki rezygnacji z ciągnących za sobą poważne koszty rozgrywek, mają miejsce na wszystkich szczeblach ligowych, niezależnie od spadków czy awansów poszczególnych drużyn. Tym bardziej należy docenić determinację i upór w dążeniu do zachowania wałbrzyskiej drużyny. Siatkówka w Wałbrzychu posiada bogatą historię, a mecze na poziomie ligowym czy krajowym cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 czerwca 2018 10:28
`