Jakie słuchawki nauszne sprawdza się najlepiej?

25 stycznia 2021 11:19. Jakie słuchawki nauszne sprawdza się najlepiej? fot. użyczone / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Potrzebujesz słuchawek, które pozwolą Ci w spokoju skupić się na ulubionej muzyce lub pracować przy jednoczesnym odcięciu się od otoczenia? Mamy dla Ciebie kilka sugestii, na co uważać w trakcie wyboru sprzętu.

Słuchawki otwarte czy zamknięte?

To pytanie jest zadawane często. Równie często wiele osób bez zastanowienia wybiera słuchawki zamknięte, jednak wbrew pozorom nie jest to sprawa aż tak prosta i warto jednak się zastanowić, czy dla własnych potrzeb lepsze będą słuchawki nauszne zamknięte czy otwarte.

Zaletą modeli zamkniętych jest to, że dźwięk słuchanej muzyki nie „wypływa” na zewnątrz. To spory atut, zwłaszcza, jeżeli ktoś lubi ustawiać wysoką głośność. Cecha ta sprzyja również czystości odtwarzanego dźwięku. Z drugiej strony warto pamiętać, iż w zamkniętych słuchawkach uszy męczą się trochę szybciej – warto więc wybierać modele z wyższej półki, których konstrukcja częściowo równoważy tę kwestię.

REKLAMA

Dla porównania słuchawki otwarte pozwalają uszom „oddychać”, co zdecydowanie wpływa na komfort użytkowania. Jednocześnie trzeba w ich przypadku pamiętać o takim ustawianiu głośności, aby nie przeszkadzała otoczeniu.

Wyjściem pośrednim są słuchawki nauszne półotwarte, które po prostu równoważą zalety oby wspomnianych rozwiązań.

Słuchawki nauszne – przewodowe czy bezprzewodowe?

Modele bezprzewodowe są bez wątpienia wygodniejsze w użytkowaniu. Szczególnie mocno docenią je osoby, które użytkują ich w trakcie biegania lub innego rodzaju aktywności fizycznej. Melomani jednak z pewnością zastanowią się, czy jednak nie wolą słuchawek przewodowych ze względu na większe możliwości zachowania czystości dźwięku. W tym jednak przypadku dodatkowo warto zwrócić uwagę na długość kabla, aby nie było niespodzianek.

Słuchawki z mikrofonem czy bez?

W niektórych zastosowaniach pożądane jest i to, żeby słuchawki nauszne były wyposażone w mikrofon. Mowa tu o pracy, w której czasami konieczne są wideorozmowy, ale tez o gamingu. W takich przypadkach warto poszukać modeli z mikrofonem i zadbać o jego jakość – w tym również o możliwość wychwytywania tylko osoby mówiącej, bez dźwięków tła.

/Artykuł sponsorowany/

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 25 stycznia 2021 11:19
`