Dodano: 17 lipca 2020 13:07

Ależ fanty! Tego nie można przegapić! Trwa licytacja w ramach Festiwalu Biegów Górskich

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Kurtki: Reprezentacji Polski od Justyny Kowalczyk i Jerzego Bargiela, w której zjeżdżał na nartach z K2. Czekan Piotrka Pustelnika z wyprawy na K2 czy wreszcie trzy książki Olgi Tokarczyk i wart ponad 4 tysiące złotych zestaw biegania od Piotra Hercoga. To fanty, które można wylicytować w zbiórce, jaka prowadzona jest w ramach odbywającego się przez cały weekend w Lądku Zdroju Festiwalu Biegów Górskich.

– Pieniądze idą na zakup  wózka z takim specjalnym systemem pionizacji dla Zuzi, naszej podopiecznej. Zuzia  ma 5 lat, wygląda jak dwuletnia, maleńka dziewczynka jest bardzo zdeformowana i bardzo cierpiąca. Jej narządy nie funkcjonują normalniem, ponieważ ma tak dużą skoliozę, tak duże skrzywienie kręgosłupa, które uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie – powiedziała w rozmowie z Dziennikiem Henryka Szczepanowska z Ośrodka dla Dzieci w Piszkowicach.

To już szósta edycja organizowanej w ramach festiwalu biegów górskich zbiórki. Poza licytacją on-line pieniądze zbierane będą na scenie, bo puszek oraz podczas podczas biegu charytatywnego Trojak Trail, ana 10 km, dwoma szczytami, z Lądka do Lądka. W ubiegłym roku zebrano w ten sposób ponad 20 tysięcy złotych.

REKLAMA

– Dokładnie 20 799 zł. To dużo. Chciałoby się oczywiście więcej, ale to wszystko zależy od hojności osób, które są  tym  zainteresowane. – dodaje Henryka Szepanowska.

W tym roku festiwal będzie inny niż zwykle, uboższy, odbywający się pod rygorem sanitarnym ograniczającym zgromadzenia i imprezy sportowe:

– Na pewno nie bedą możliwe zgromadzenia duże i nie będzie to zwieńczone koncertami i spotkaniami. Było to wielkie święto górskiego biegania. Biegaliśmy dla tych dzieci, które nigdy biegać nie będą i nie mogą. 

Całą listę fantów oraz stronę do licytacji można znaleźć na stronie Festiwalu Biegów Górskich. Licytacja trwa do północy w niedzielę.

Fot. użyczona. Henryka Szczepankowska

Fot. użyczona. Henryka Szczepankowska

Fot. użyczona. Henryka Szczepankowska

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także