Jak osiągnąć sukces w branży turystycznej? Oto Śnieżnicki Klub Biznesu i planowany Klaster Turystyczny na Ziemi Kłodzkiej

21 kwietnia 2023 07:01. W Kłodzku chcą powołać klaster turystyczny fot. użyczone

Tematy: 


Osoby skupione wokół Śnieżnickiego Klubu Biznesu – organizacji skupiającej przedsiębiorców działających w branży turystycznej chciałyby powołać Klaster Turystyczny – organizację wspierającą promocję walorów turystycznych Ziemi Kłodzkiej. Kłodzki czy też Śnieżnicki Klaster Turystyczny – wciąż nie zapadła ostateczna decyzja co do nazwy organizacji – miałyby być rozszerzeniem działalności Śnieżnickiego Klubu Biznesu. Miałby zjednoczyć przedsiębiorców prowadzących działalność turystyczną.

Idea jest bardzo prosta, zależy nam, jeśli obiekty są pełne w jednej miejscowości, przesyłamy turystów do innej miejscowości do innych obiektów. Żeby nie było sytuacji takiej, że turyści, którzy przyjechali na Ziemie Kłodzką, nie znajdują miejsc noclegowych– my planujemy transgraniczne współpracować z Czechami, dlatego to będzie najprawdopodobniej Śnieżnicki Klaster Turystyczny, a więc będzie łatwiejsza promocja – powiedzieli kolejno Adam Jaśkowiak i Piotr Wdowiak ze Śnieżnickiego Klubu Biznesu.

Idei powstawania klastra przyglądają się z zainteresowaniem samorządowcy Ziemi Kłodzkiej. Tu głównym źródłem utrzymania gmin jest właśnie branża turystyczna, której rozwój, siłą rzeczy, leży włodarzom gmin szczególnie na sercu.

REKLAMA

– Myślę, że ten klaster turystyczny tak jak Hrabstwo Kłodzkie, byłby organizacją bardzo dobrą. Pod warunkiem, że wszystkie samorządy zaangażują się bez wyjątku. Musimy wszyscy w to wejść. I ten klaster, jeżeli wszyscy będziemy mieli członkostwo wszystkich gmin i wszyscy będziemy mieli takie same prawa, to ma szansę się wybić. Korzystając z niewątpliwych i niesamowitych naszych walorów – mówi Roman Kaczmarczyk burmistrz Lądka-Zdroju.

W sprawie powołania klastra podjęto już pierwsze kroki. Na spotkaniu zorganizowanym właśnie w inkubatorze przedsiębiorczości w Lądku-Zdroju wzięło udział kilkudziesięciu przedsiębiorców i przedstawicieli lokalnych samorządów.

W Kłodzku chcą powołać klaster turystyczny fot. użyczone

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 kwietnia 2023 07:01
`