Dodano: 20 października 2020 11:12

Jadąc do Wrocławia omijajcie A4. Olbrzymie utrudnienia na wysokości Kątów Wrocławiskich

Tematy: 


Uwaga Kierowcy! Tak jak jak zapowiadaliśmy rozpoczęły się prace remontowe na autostradzie A4. Dokładnie o godzinie 8 drogowcy rozpoczęli prace na wysokości kątów Wrocławskich. W stronę Wrocławia utworzył się sięgający 6 kilometrów korek.

Dobrą wiadomością dla kierowców jest to, że prace poprawią zdecydowanie jakość nawierzchni autostrady. Ta na odcinku Kąty Wrocławskie Pietrzykowice pozostawiała sporo do życzenia. Niestety, mające dość szeroki zakres prace potrwają ładnych kilka tygodni:

– Remontowany jest ponad 600-metrowy odcinek autostrady. Wykonywana jest nowa nawierzchnia, uzupełnione będą pobocza z frezu bitumicznego naprawione dylatacje oraz naprawione oznakowanie poziome. – wyjaśnia Magdalena Szumiata z Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W tej chwili sznur stojących w bardzo wolno posuwającym się korku sięga niemal węzła w Kostomłotach. Jadąc z zachodu w stronę Wrocławia warto rozważyć ominięcie tego odcinka autostrady, wybrać drogi powiatowe, biegnące równolegle do niej.

Jak zapowiadają drogowcy, prace, jeśli tylko pozwoli na to pogoda, potrwać mają do końca października bieżącego roku.

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015