Istotne zmiany w organizacji ruchu w okolicach placu Grunwaldzkiego. 3/4 ulic wyłączone z ruchu

13 czerwca 2019 13:03. Utrudnienia na ulicy Łączyńskiego i rondzie przy Tesco. 25.05.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ulica Kolejowa zwężona do jednego pasa od wysokości byłego separatora, tymczasowe rondo w okolicach ulicy Mazowieckiej i wyłączony z ruchu jeden pas ulicy Sikorskiego w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Wysockiego to najważniejsze zmiany do jakich dojdzie już od najbliższego poniedziałku w obrębie tak zwanego placu Grunwaldzkiego.

Już od najbliższego poniedziałku wchodzą w życie zmiany w organizacji ruchu w ścisłym centrum miasta. Najważniejszymi zmianami są zwężenie ulic Chrobrego i Kolejowej do jednego pasa na całej długości. Tam też, w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Mazowieckiej powstanie tymczasowe rondo, mające zapewnić łatwy i w miarę bezkolizyjny wyjazd z Mazowieckiej w stronę Starego Zdroju.

Zamknięty zostanie pas ulicy Wysockiego przy placu Grunwaldzkim, na wysokości przystanków autobusów w stronę Białego Kamienia.

REKLAMA

Całkowicie wyłączona z ruchu zostanie ulica Reja i co za tym idzie – Starachowicka, z której nie będzie możliwości wyjazdu na ulicę Kolejową.

Ważną zmianą będzie zmiana ulicy Czerwonego Krzyża,  dziś jednokierunkowej – która będzie drogą dwukierunkową i od ulicy  Chrobrego będzie można pojechać do góry w stronę ulicy Szmidta.

Jak zapowiada Andrzej Piękny ze Zarządu Dróg i Komunikacji Utrzymania Miasta  zmiany będą korygowane w miarę postępów prac, jednak potrwają niemal do końca budowy inwestycji, czyli do końca 2020 roku.

Według Krzysztofa Szewczyka ze ZDiKUM Przez skrzyżowanie Kolejowa – Sikorskiego – Wysockiego przejeżdża codziennie od 20 do 30 tysięcy samochodów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 czerwca 2019 13:03
`